Kdo šetří, ma za tři (aneb DCM pro ConfigMgr)


Pokud vás zajímá budoucnost naší planety, jinými slovy tedy ekologické IT, zbystřete smysly :). Před časem jsme avízovali stránky naší firmy, které se zabývají vlivem IT technologií na světovou ekologii a závazkem Microsoftu v tomto směru. No a protože je na světě zhruba miliarda počítačů, které používají naše produkty, je nutno nabídnout možnost “šetrnosti” i tady.


K dispozici je tedy Microsoft Assessment Configuration Pack for Energy Star Power Management. Ten vám umožní za pomoci System Center Configuration Manageru nastavit vlastnosti napájení klientských stanic (Windows XP/Vista) tak, aby správně vypínaly monitory, popř. přešly do stavu hibernace a byly tak v souladu s Energy Star doporučeními.


Více najdete na http://www.microsoft.com/environment/campaign_energy_star.aspx.
Configuration Pack stahujte na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=C8324323-2159-4E49-988C-3505653EAA26&displaylang=en.


- KFL

Comments (5)

 1. al says:

  no tak pokud se tyka visty tak bych se do toho tak nehrnul,

  na hodne NTB neni vista schopna provest uspani nemluve o hibernaci

  trva trikrat tak dlouho, nevidite v jakem jste stavu a pokud mate zaklopene viko tak skonci v pastavu a po dvou hodinach se v tasce vybije

  zlata XP

 2. Pepek says:

  Mno…

  Věčné stahovače to asi nepřiměje k  vypínání PC přes noc…

  Servery se taky asi vypínat nebudou 🙂

  Sám patřím k těm, kteří mají nutkání při průchodu okolo PC, na kterém běží spořič nebo prostě chrní, šťouchnout alespoň do myšky… A ono spořič dneska není ani spořič, ani šetřič monitoru, je to hlavně show.

  Probrat někdy notebook ze spánku je dřina… (hlavně když usne v průběhu přednášky :-))

  Skoro bych tipoval, že co se ušetři na LCD namísto CRT monitrech,  se dneska vrazí do aktivních chlazení, je to jedna velká trouba 🙂

  Větší čuňárnu na přírodě by bral ten vznikající odpad ze starého hardwaru, baterie… dokáže mi někdo, že ty poplatky při koupi kusu železa mají smysl? Nějak nemám jako uživatel odezvu, že by to fungovalo.

  Nic, zapínám spořič na svých očích…

 3. Jano says:

  Nepriemne je, ze to potrebuje System Center Configuration Manager 2007 🙁 Zaujimavejsie by bolo nieco, co sa spravuje cez AD. Nieco ako je

  http://www.energystar.gov/index.cfm?c=power_mgt.pr_power_mgt_ez_gpo.

  Jano

Skip to main content