Microsoft LifeChat ZX 6000


V prázdninové HW recenzi se zaměříme na výrobek z řady LifeChat, konkrétně na sluchátko Microsoft LifeChat ZX 6000.


Balení osahuje krom samotného sluchátka i bezdrátový přijímač (který vám poslouží i k Xboxu, jedná se totiž „Microsoft Xbox 360 Wireless Reciever for Windows“) připojitelný k PC pomocí USB. Nesmí chybět ani nabíječka na sluchátko LifeChat, díky níž vydrží plně nabité až 8 hodin nepřetržitého hovoru!


Konstrukce sluchátka je plastová. Úchyt za ucho je vyroben z pružného gumového materiálu, tudíž se jednoduše přizpůsobí každému uchu a padne na něj jako ulité. Nemělo by vás ani nikde tlačit nebo vám působit po delší době používání bolesti. Mikrofon je do jisté míry horizontálně i vertikálně nastavitelný. Rozsah nastavení není však nikterak velký, ale v tomto případě to není natolik podstatné. Spodní část mikrofonu ukrývá tlačítko pro zapnutí a LED indikátory stavu nabití. Samotné sluchátko je kryto měkkým náušníkem. Poslední 3 nezbytná tlačítka jsou tlačítko Windows Live Call, které spustí dialogové okno pro hovor v aplikaci Windows Live Messenger a tlačítko + a – pro ovládání hlasitosti sluchátka. Ještě stojí za zmínku bezdrátová 2,4 GHz technologie, jejíž dosah je až 10 m, takže nejste „upoutáni“ přímo k počítači.


ic_largerview_zx6000


Nevím, zda se jedná přímo o vadu na kráse, ale za žádnou cenu se mi nepodařilo nastavit, aby Windows Media Player přehrával místo do sluchátka do reproduktorů (lze však nastavit pozastavení přehrávání v době hovoru). Na telefonování je sice výborné, obě dvě strany slyší nádherně čistý zvuk, ale to co se z něj line, se jen těžko dá nazývat hudbou. Zkrátka je konstruováno na jiné účely a tak to má asi i být :), na telefonování je skvělé, mohu vřele doporučit!


:: zpracoval Marek Šimkovský ml., WUG Žďár nad Sázavou ::

Comments (0)

Skip to main content