Máme tu výsledky průzkumu spokojenosti na vzorku 6000 z vásJak se sluší a patří, nejdříve bych chtěl poděkovat vám všem, kteří jste do průzkumu přispěli (GRS - global research study). Toto opravdu není průzkum, který je dělaný jen abychom si "odškrtli", že "to" proběhlo.      
Kromě shrnutí výsledků posledního průzkumu (viz níže, proběhl v březnu), zde v průběhu tohoto týdne vyjde post o tom, na co se zaměříme v příštím roce, jako poučení z tohoto a předešlého průzkumů.

Výsledky se opravdu seriózně zabýváme a zde je krátké shrnutí toho, co jste nám "řekli": 1. Celková spokojenost výrazně vzrostla, nejvíce z celého evropského regionu (západní, střední, východní) - což je super, ale také zavazující pro nás do budoucna.

 2. Hodně se zlepšilo vnímání licencování (nezměnili jsme model, ale požádali jsme firmu Daquas, která teď pro vás pravidelně píše seriál o licencování - sekce "Licencování a licenční politika"; rovněž jsme pro vás na téma licencování natočili 3 videa, také vyšel Licenční průvodce, ale to ne naší (IT Pro týmu) zásluhou 🙂 ).

 3. Stále vás trápí cena, ale i licencování (ale to se, jak jsem uvedl výše, lepší).

 4. Bezpečnost již nevidíte jako jeden z hlavních problémů.

 5. Microsoft ale stále vidíte jako málo otevřený svému okolí.

 6. Aktualizace přestávají být jako "bolavý evergreen".

A zde je pár postřehů, týkajících se samotného průzkumu: 1. Průzkumu se zúčastnilo přes 600 z vás, IT odborníků (tj. odpovědělo více jak 10% z dotázaných).

 2. Také jsme byli (ČR) mezi top 3 co se týká absolutního počtu odpovědí, tedy opět velké díky, protože tím pádem jsou výsledky relevantní a máme také hodně napsaných podnětů co zlepšit.

V rámci průzkumu je možné uvést i slovní komentář na otázku "Jaké jedno konkrétní, klíčové vylepšení ze strany společnosti Microsoft by mělo největší vliv na zlepšení vaší spokojenosti?". Zde je jen pro zajímavost jeden pozitivní a jeden méně pozitivní komentář 🙂


"Při své práci se často potýkám s problémy, o kterých si myslím, že za ně může společnost Microsoft. Většinou se však ukáže, že na vině je má neznalost možností, které produkty od Microsoftu nabízejí. Z toho plyne jeden (možná jen pro mne) deprimující závěr: pro uživatele je obtížné držet krok s rychlostí inovací a vývoje produktů společnosti Microsoft. A obávám se, že nůžky se budou dále rozevírat ...
Požadovat na společnosti Microsoft, aby poněkud zvolnila tempo, je však nesmyslné. Takže nezbývá, než zatnout zuby a bojovat. Přesto bych rád celému Microsoftu poděkoval za vše, co pro nás - uživatele jejích produktů - činí."


"Vetší přehled a možnosti v licencování software  a nižší ceny OS pro domácící použití."


Průzkum spokojenosti děláme dvakrát do roka (celosvětově). Celé to funguje tak, že se z naší databáze náhodně vyberou kontakty, na které se zašle prosba o vyplnění dotazníku. Ten trvá cca 20min. Jen kratičké zhodnocení, jak dopadl jeden z minulých průzkumů, naleznete zde. Budu velmi rád, když nám dotazní vyplníte i v příštím průzkumu chystaném na přelom září a října.


Ještě jednou díky, Radim

Comments (5)

 1. Peppa says:

  je to jen blog, ale "Výsledkama" není spisovný tvar slova

 2. KFL-MS says:

  Peppa> Občas i mne neco unikne, diky :). Opraveno.

 3. Josef Pavlíček says:

  Užívám už Vistu asi přes 1 1/2 roku a stále se Vista zlepšuje a jsem s ní velice spokojený

 4. blogCZSK says:

  Josef Pavlicek> diky, predam dal 🙂

  Radim

 5. Anonymous says:

  Vážení IT odborníci, stává se pravidlem, že každého půl roku zjišťujeme vaši pokojenost se společností

Skip to main content