Co IT-týden dal: konkurence dál zlobí, mjůzyk a my a Neználek


Radim> Před nějakým časem jsem zde psal, že se mi moc nelíbí praktiky některých našich konkurentů (obecně prosím berte slovo "konkurent" v mém podání, jako neutrální, či lehce pozitivní 🙂 ). Za ty čtyři měsíce jsem získal další malý materiálek. Např. při instalaci aktualizace Javy je OpenOffice již předem "zaškrtnut" k instalaci. Stačila by jen malá nepozornost a zhřešil bych :--))


 


KFL > Posledně jsme tu psali o tom, že pořád s Tomášem něco posloucháme. To máte tak, oba jsme zvyklí u práce poslouchat různé zvuky. Telefonující kolegy, bouračky na dálnici, ruch kanceláře a také občas hudbu či mluvené slovo. Ostatně kdybyste sem přišli během dne, v drtivé většině případů nás s Tomášem najdete s decentními (tedy alespoň v mém případě určitě :))) sluchátky na uších. Je zvláštní, jak si na přísun různého hluku jeden zvykne, ovšem třeba v mém případě je to spíš eliminace čerta ďáblem, protože kolikrát nechtěný konstantní ruch open-space prostoru přebíjím hlukem, který mě aspoň neruší, nebo aspoň baví. Nehledě k tomu, že podobná sluchátka na uších dávají člověku šanci předstírat hluchotu či akutní zaneprázdnění, pokud na něj někdo volá. Tedy ne že bychom to dělali samozřejmě, jen je dobré vědět, že to jde :)). Pokud by vás čistě náhodou zajímalo, co posloucháme, i tím můžeme posloužit :).


A abych nezapomněl - díky za příběhy z natáčení, které posíláte. Jen tak dál! 🙂


 


Tomáš > Sluchátka, která vlastní KFL, jsou lehce decentnější, než ta moje, ale plní podobnou roli - odhlučnit okolní prostředí (tzv. marketingový hluk) a zahlučnit zvukovody a všelijaké ty ušní kůstky. Čímpak hlučním já, můžete posoudit zde. Když neposloucháme zrovna své oblíbené muziky, děláme různé blbosti. Od komolení jazyků (americká x britská angličtina, přes francouzštinu po němčinu), přes násilné aktivity - to když po mě KFL mrští kovovou padesátkou a trefí se přímo do čela. Taky si pořád prohlížíme hodinky a založili jsme i klub sběratelů mechanických hodinek. Když nás nebaví hodinky, ani hudba, ani komolení jazyků, řešíme auta a ženský (ostatně ty řešíme furt). A jestli si myslíte, že v Microsoftu něco děláme a vytváříme hodnoty, velice se mýlíte (:o))).  Proto se těšíme na vaše příběhy. Alespoň uvidíme, jak se vytvářejí hodnoty v jiných firmách (;o))).


P.S: Ještě jedna perlička. KFL se poslední dobou našel v Neználkovi, koupil si všechny díly a o víkendu se vrací do minulosti.Příjemný a slunečný víkend,
Radim + KFL + Tomáš

Comments (7)

 1. Harry says:

  Neznalek v minulosti?? Znam jen 3 klasicke dily.

 2. blogCZSK says:

  Ani ne tak Neználek v minulosti, jako KFL a jeho návrat do časů, kdy poprvé chytl knihu Neználka a dočetl jí jedním dechem do konce (:o)))

  T.

 3. KFL-MS says:

  Dodam, ze mi dneska prisel "Neznalek na Mesici" z roku 1976, ktereho jsem sehnal v antikvariatu :). Dalsi dve knihy jsem koupil nove, stale se prodavaji :).

 4. Harry says:

  "Neznalek na Mesici" totiz je jiz politicky orientovany, takze jako kazde "kazani z Vychodu" je nyni nezadouci a nevydava se 😉

  Swidling

 5. Pavel says:

  Ani ne tak Neználek v minulosti, jako KFL a jeho návrat do časů, kdy poprvé chytl knihu Neználka a dočetl jí jedním

 6. Kazzan says:

  Neználek ve Slunečním městě – už jako malý jsem v tom viděl ty počítače za všemi těmi udělátky. Skvělá literatura na takové to čtení 🙂

 7. Parsley says:

  to Radim: uuufff, tak to bylo o fouus! Strávit víkend vymítáním ďábla, to by fakt naštvalo. Člověk musí být hold furt ve střehu. V této souvislosti si dovolím parafrázovat vtip o manželkách, který jsem slyšel o víkendu: "L…x můžete odinstalovat kdykoliv. Důvod se vždycky najde!" "o)

Skip to main content