Active Directory Migration Tool (ADMT) v3.1


Už delší dobou jsem čekal na aktuální verzi tohoto nástroje, který vám bude skvělým pomocníkem v situaci, kdy se rozhodnete migrovat uživatele a jejich profily, počítače, skupiny, nebo dokonce celé servery (např. souborový server) z jedné domény do druhé. Možná se ptáte proč, k čemu to může být dobré?

Takových situací může být mnoho, např.:

 • mohou se sloučit dvě a více firem a chtějí zachovat pouze jedno IT prostředí - uživatele ze zaniklých domén potom migrovat do jedné
 • při přechodu na novější software (např. Windows Server 2008) se rozhodnete místo povýšení (upgrade) jít raději cestou nové domény a migrací stávajících objektů

admt

ADMT umí jak migraci objektů z domény do domény (tato verze podporuje Active Directory od verze Windows 2000 Server), tak také náročnější a zajímavější akce. Např. automatickou migraci počítače, včetně migrace uživatelských profilů. Dále také migraci uživatele včetně hesla (k tomu je potřeba Passport Migration Server (PES)), nebo např. překlad SIDů ze starých na nové (geniální u migrace souborových serverů). A takto bych mohl dlouho pokračovat.

Tato nová verze 3.1, hlavně přináší plnou podporu pro Windows Server 2008, takže hurá, migrace do tohoto systém mohou zvesela začít :).

Download:

Active Directory Migration Tool version 3.1
Migrating and Restructuring Active Directory Domains Using ADMT v3.1
Password Export Server version 3.1 (x86)
Password Export Server version 3.1 (x64)

- Martin Pavlis

Comments (1)

 1. karel.hanak@post.cz says:

  Dobry den,

  lze migrovat Windows 2000 server na Windows 2008 server vcetne Active Directory a jakym zpusobem?

  Dekuji

  Karel Hanak

Skip to main content