Co IT-týden dal: hajprvý, bill out a kůl v plotě


KFL > Dnes vychází týdenní příspěvek lehkého IT bulváru opožděně. Důvodem je výskyt jediné osoby z našeho malého IT Pro týmu, tedy mě. Radim se už druhý týden poflakuje někde doma, Tomáš je pro změnu na WUG XBOX meetingu ve Žďáru nad Sázavou. Zavážel tam techniku a jsem si jist, že se dostane i k nějaké té konzole :). Nu a protože jsem tu sám, nikdo mě nehonil k napsání tohoto textu, zvlášť když jsem tu řešil ještě jiné záležitosti. Proto tedy zpoždění, za které se omlouvám. Ale k věci..


Tento týden je velmi důležitý ze dvou důvodů. Tím prvním je vydání ostré verze virtualizační komponenty Hyper-V pro Windows Server 2008, což se událo včera. Bylo vtipné sledovat, jak se mi RSS čtečka plní novými články MS bloggerů po celém světě, a to pouhé dvě hodinky od samotného oznámení. Hyper-V je velmi důležitou součástí nového Windows Serveru a tudíž bych mohl říct, že je to téměř nejdůležitější zpráva celého týdne. Anebo není?


Tento týden je totiž týdnem posledním pro Billa Gatese. Sám velký Bill je dnes naposledy v práci a od pondělí se chce věnovat primárně charitativní činnosti. Prý sem tam zaskočí do kanclíku něco udělat, ale víte jak to je. Sejde z očí, sejde z mysli ;). Osobně jsem z toho trošku posmutnělý, protože BillG je symbolem, a upřímně jsem zvědav, zda jeho "důchod" jakkoli ovlivní naši každodenní rutinu a Microsoft jako takový. Jeho krok mě koneckonců mrzí i z toho důvodu, že jsem ho nikdy nepotkal blíž, než na vzdálenost >80 metrů. Do Steva Ballmera jsem vrazil na chodbě v Redmondu 3 měsíce poté, co jsem do MS nastoupil (a byl jsem překvapen, že na sobě nemá supermanský oblek, ale plandavé kalhoty a svetr :), ale Bill mi unikl. Inu, nedá se svítit :).


Začínají prázdniny, a tak všem, kteří nás třeba čtou ze školních lavic, přejeme krásné a pohodové léto. Byť si to, pokud nás opravdu čtou ve škole, už asi nepřečtou ;).


A vám ostatním, prací povinným, přejeme alespoň krásný víkend!
KFL + dva flákači 🙂
  

Comments (5)

 1. Pepek says:

  Chinaski to pořekadlo rozvíjejí:

  Sejde z očí, sejde z mysli – jenom blázen věří na nesmysly 🙂

  Sem by se ale na konec fiskálního roku a dnešního příspěvku hodilo spíš od Scootera – Hype Hyper 🙂

  Na 80 m? Tak to už mělo pár Čechů větší štěstí… Mám pocit, že Bill byl hostem i Marka Ebena v pořadu Na plovárně ne 🙂

  Taky doufám, že se kluci pochlubíte i svým vysvědčením…

 2. Richard says:

  Ze školních jo,já dokonce z těch základních 🙂

 3. aliev says:

  Ze školních jo,já dokonce z těch základních 🙂

 4. ahoj says:

  Tak to už mělo pár Čechů větší štěstí…

 5. follopi says:

  Sejde z očí, sejde z mysli – jenom blázen věří na nesmysly 🙂

Skip to main content