Microsoft SideWinder Voice Commander


Poslední předprázdninová recenze se opět ponese v retro duchu. Podíváme se na Vám pravděpodobně neznámý kousek ze série SideWinder – Voice Commander.


Součástí balení je pohodlný headset s „krabičkou“ – ovladačem, pomocí kterého přepínáte kanály s konverzacemi, ovládáte hlasitost a zapínáte/vypínáte mikrofon.


headset1    headset2


Po chvilce trápení se samotným zapojením (ovladač do USB, jacky od headsetu do ovladače a následně jacky od ovladače do PC…inu, chvíli Vám to dá, ale výsledek potom stojí za to :)) se Vám dostane kýženého výsledku – lze přepínat mezi konverzacemi, pomocí bočního tlačítka přepínáte mezi zvukem do headsetu a do reproduktorů, ovládáte si hlasitost atd.


headset3


Dále stojí za zmínku ještě stručný popis samotného headsetu. Mušle sedí příjemně na uších, zvuk také není nejhorší. Jedinou vadou na kráse, je mikrofon, který je sice otočný v kloubu u upevnění na headsetu, ale je nasazen na tvrdé kovové „tyčce“, tudíž tu nelze mluvit o nějaké přizpůsobitelnosti, natož ohebnosti :(.


Bohužel už mě nenapadá co více o Voice Commander napsat, fotografie řeknou možná více…ostatně, zajímalo by mě, zda se dá ještě někde v ČR sehnat, takže pokud s ním máte někdo vlastní zkušenosti, sem s nimi do komentářů :).


:: zpracoval Marek Šimkovský ml., WUG Žďár nad Sázavou ::

Comments (0)

Skip to main content