Server Quest, aneb návrat ke kořenům


Nevím jak vy, ale já jsem na PC začínal hraním her. Kdysi dávno začátkem 90. let. Tehdy bývaly hry ještě na disketách, PC speaker pípal a člověk se bavil u nejrůznějších titulů, které tehdy byl schopen na tu 286ku sehnat :). Pokud na ty roky vzpomínáte, možná vám slovo “quest” vyvolá vzpomínku na řadu adventur, kde jste plnili úkoly a hledali řešení příběhu. A tím se dostáváme k tématu článku..


Tým kolem Microsoft Technet vyvinul retro gamesku s názvem Server Quest. Ke svému běhu potřebuje pouze prohlížeč. Je to de facto adventurka o chytrém “ajtíkovi”, který proplouvá všedními dny svého IT života a plní přitom úkoly. A během této činnosti se samozřejmě dovídá o spoustě benefitů, které mu služby Microsoft Technet přináší.


quest 


Hrál jsem hru asi 10 minut a musím říct, že mi vyvolala úsměv na tváři. Zpracováním, dialogy a notoricky známým prostředím starých her.  Takový malý návrat ke kořenům. Pokud vás podobná věc dokáže pobavit, určitě se podívejte. Když už nic, alespoň se dozvíte, co všechno na MS Technetu najdete :).


Více na http://www.server-quest.com


- KFL

Comments (0)

Skip to main content