Windows Live SkyDrive tu skoro je.. (update)


UPDATE - 17:47
Zdá se, že SkyDrive je/bude plně dostupný až během večera a noci. Některým uživatelům funguje, některým nikoli. Omlouváme se za předčasnou informaci o dostupnosti, mějte prosím trpělivost.


Díky za pochopení,
- KFL

-------------


Konečně jsme se dočkali a Windows Live SkyDrive je dostupný i pro český trh a v češtině!
A co vám všechno nabízí? • internetové 5 GB úložiště pro vaše data, ať už to bude cokoliv (vyjma toho, co by porušovalo smluvní podmínky provozu 🙂

 • přístup odkudkoli na světě

 • přehledné grafické rozhraní pro správu dokumentů, obrázků, hudby, čehokoliv

 • možnost sdílení složek s kýmkoli na světě, popř. s vybranou skupinou uživatelů

 • nastavení oprávnění pro složky

 • možnost vytváření složek a manipulace s nimi

 • drag-and-drop systém pro ukládání dat na SkyDrive

 • mnoho dalšího, a především vše zdarma!

Služba je samozřejmě navázána na LiveID, kterým se autorizujete ke všem Live službám (kromě jiného i Live Spaces, Live Hotmail, Live Messenger atd.).


sd1  sd2


Určitě si SkyDrive vyzkoušejte, 5 GB místa na internetu zdarma hned tak nenajdete.


- KFL

Comments (18)

 1. Mifko says:

  Je planovana aj podpora Slovenska? Skusal som to teraz a dostal som znamu spravu, ze sluzba nie je podporovana v mojom regione…

 2. KFL-MS says:

  Predame dal na SK pobocku 🙂

 3. marek says:

  nemuzu si pomoct, ale stale mi pri prihlaseni skydrive tvrdi, ze v mem regionu (Brno) neni dostupny 🙁

 4. Lada says:

  mne to taky nejak nejde 🙁 (Praha)

 5. Petr says:

  Mně to taky odmítne. Na blogu týmu, na který to odkazuje při odmítnutí není o České Republice ani čárka.

 6. Petr says:

  To zas budou mit lide kam uploadovat warez :)))

 7. Petr says:

  Je tu ? A kde ? To bude asi služba "Jakou svět neviděl". Zmáčknete tlačítko začínáme a….. služba není k dispozici. No alespoň že to tlačítko je už v češtině, protože to se vyplatí. Skvělá služba.

 8. Jumbo says:

  SkyDrive v češtině, ale ne pro CZ

  neměli jste ten článek vydat a zítra ? 🙂

 9. Premek Mr.Gentleman V. says:

  Tak vám nevím, ale u mě SkyDrive také nefunguje. Už se na něj celkem těším, ale ono pořád nic. Tak jak je to možné, že vám funguje, jak píšete a lidem pořád ne? Není to tím, že máte nějaké prominentní LiveID? :).

 10. KFL-MS says:

  Hm, co na to rict :((. Mne to funguje, nekterym kolegum to funguje, par dalsim lidem zvenci to funguje a spouste lidi to nefunguje. Chjo :(.

  Overim stav a dam vedet. Clanek vysel na zaklade interniho oznameni, kteremu obvykle nasinec duveruje :).

  Omlouvam se vsem, clanek updatnu jakmile budu neco vedet.

  – KFL

 11. KFL-MS says:

  Jen dodam, ze mne to opravdu funguje na vsech 4 pocitacich (2 v praci, 2 doma) se 3 ruznymi ceskymi LiveID. Screenshoty jsou aktualni, stejne jako nastaveni meho systemu na CZ lokale, lokalitu a vse ostatni. Jen pro jistotu, aby to nevypadalo, ze pisu o necem, co sam nevyzkousim :).

 12. Premek 'Mr.Gentleman' V. says:

  Již to funguje. Mě osobně pomohlo odhlášení a opětovné přihlášení pomocí LiveID. Když jsem na SkyDrive přistoupil prvně, byl jsem automaticky přihlášen (mám instalovaného pomocníka pro přihlášení ke službám Live). A nefungovalo to. Pak jsem se – náhodně – potřeboval jsem registrovat LiveID pro kamarádku, odhlásil a po opětovném přihlášení mi již SkyDrive funguje – viz. článek na mém blogu:

  http://djsnail.bloguje.cz/690760-skydrive-jiz-funguje-je-to-tady.php

 13. Premek 'Mr.Gentleman' V. says:

  Ještě bych se rád dotázal, zda není nějaká možnost, jak připojit SkyDrive úložiště jako běžný disk (nebo síťovou složku) do okna Počítač, aby na něj šlo normálně přistupovat ve Windows. Pravda – zatím jsem to příliš nestudoval, tak nevím, jestli tam tato možnost je, či není, ale pokud není, tak je to myslím dobrý nápad na vylepšení, který by myslím i pomohl službu SkyDrive rozšířit mezi uživatele – zvláště v době, kdy si spousta lidí připojuje pomocí různých udělátek jako disk např. Gmail :).

 14. Lada says:

  tak potvrzuji, uz mi to frci taky 😉

 15. Petr says:

  Všimli jste si, že ze SkyDrivu se na hotmail či space dostanete, naopak však ne? Chybí položka v menu….

 16. Mifko says:

  OK, funguje uz aj mne, z Bratislavy.

 17. jan says:

  Skydrive se mi párkrát v minulosti podařilo použít ještě před oficiální podporou v CZ. Co mně však schází, je přímý link na skydrive ze spaces, možnost pojmenovat si skydrive URL jménem mých spaces, a také již zmíněná možnost linknout si skydrive do systému jako síťový disk. V tuhle chvíli mi to přijde slabé. Mimochodem, na skydrive je baner: "řekněte nám, co byste na skydrive uvítali" a nefunguje česky… – nepodporovaný jazyk pro feedback. 🙂

 18. Martin says:

  SKYDRIVe sice jede ale opravdu nechápu proč chybí položka v menu .. takže jak už tady někdo psal , jak kliknete na hotmail nebo na spaces už nemáte jak se dostat na Skydrive ….  samozřejmě do blogu také nejde dostat skydrive. Podle mého je to nedodělané ….

Skip to main content