Microsoft SideWinder Force Feedback 2


Mnohým z Vás se při tomto názvu nic nevybaví. Možná Vás však napadne spojitost s periferiemi pro hráče – sérií SideWinder. SideWinder Force Feedback 2 není nic jiného než herní (pákový) ovladač – joystick. Je to HW poměrně starý, takže dnešní recenze bude spíš taková retro-recenze 🙂.


Krabice, ve které je joystick zabalený, nepatří vskutku k nejmenším, což už vypovídá i o velikosti joysticku, která je „poměrně velká“. V krabici je přibalen několikajazyčný manuál, CD s drivery a kabel k napájení do běžné el. zásuvky. USB se zapojuje pouze do PC, druhá část je napevno zabudována v zadní straně joysticku.


force_feedback_2


Celý ovladač je na bytelné podstavě, na které je krom 2 ukazatelů připojení joysticku do el. sítě i sada 4 číselných tlačítek. Samotný knipl pak přímo skvěle padne do ruky (za ergonomii bych dal jedničku s hvězdičkou!). Z ovládacích tlačítek je jedno velké ze zadní strany na ukazováček, palec si pak může vybrat v přední části ze 3 číselných a jednoho čtyř směrného tlačítka. Kladení odporu kniplu při hrách je vcelku dobré, na závodní hry bych ho však nedoporučoval, zatáčení s ním je opravdu nereálné a šikanu s ním projedete jen stěží bez škrábance na laku. „Vyřádíte“ se s ním však u simulátorů (hlavně těch leteckých :)).


Jelikož série SideWinder skrývá ještě mnoho „pokladů“, již teď mohu slíbit, že příště bude opět retro-recenze na jeden produkt z této série :).


:: zpracoval Marek Šimkovský ml., WUG Žďár nad Sázavou ::

Comments (0)

Skip to main content