MVP Summit 2008 – I. díl – Cesta a první dny


Redmond (Washington) - 23:07 našeho času, 14:07 místního času - Řekl jsem si, že o své třetí účasti na MVP Summit tentokráte něco napíšu. A jelikož to slibuji v ještě nevyšlém TechNet Flash zpravodaji, který odejde na pár tisícovek předplatitelů, nemohu si tentokráte dovolit svého slova nedostát.


MVP Summit je konference pro členy programu Most Valuable Professional (MVP) z celého světa pořádaná v sídle společnosti Microsoft - Redmondu (viz orientační mapka). Redmond je u Seattle, Seattle se nachází ve státě Washington, stát Washington pak na západním pobřeží, kde hraničí s Kanadou (přesněji řečeno Britskou Kolumbií). Toť pár zeměpisných dat.


Redmond


Z pohledu cestovatele to znamenalo odletět v neděli 13.4. v 11 hodin dopoledne našeho času z Prahy a se zastávkou v New Yorku doletět ve 20:17 místního času do Seattle (u nás už byl druhý den a 5:17 ráno).


Let byl skvělý neboť kapitán letadla na lince Praha - NY byl švagrem mého kolegy. Stručně řečeno to znamenalo, že jsem si během letu popovídal s kapitánem (nikoli však v kokpitu, to samozřejmě možné nebylo), a že mě steward z business class poctil pěknou "lampou" koňaku. Cesta potom byla jaksi příjemnější (:o))). Jinak vše během cesty šlo výjimečně jako po drátku. Na imigračních přepážkách byla minimální fronta, kam jsem došel, tam mě hned odbavili (některé mé spolucestující sice chvíli dusili na imigračním i na přepážkách, ale nakonec jsme všichni - cestovali jsme dohromady 3 - zdárně prošli všude), a do Seattle k mému překvapení i úžasu dorazilo dokonce mé zavazadlo (což se mi stalo poprvé za 3 návštěvy v USA). Toť k cestování.


Airbus A310 Boeing 737


V Seattle je nás dohromady 15 - já a banda 14 MVPků. Každý z nich má personalizovanou agendu podle své technické specializace (Exchange, ASP .NET apod.). Tím pádem by všichni měli navštívit jen ty přednášky, které je zajímají a vztahují se k jejich specializacím, případně dalším oblastem (produktům), které si každý zvolí jako oblast zájmu. Realita sice není tak růžová, ale vše je vynahrazeno velice dobrou organizací a dostatečně nadimenzovanými prostory


 2000 lidí na večeři


MVP Summit 2008 je akce na 4 dny. První den dopoledne byla akreditace a samotná akce začala až půl hodiny po dvanácté oficiálním zahájením ze strany generálního manažera MVP programu Tobyho Richardse. Nutno podotknout, že první den se odehrával v Seattle ve velkém konferenčním prostoru (Washington State Convention & Trade Center) Odpoledne se pak rozdělilo na jednotlivé diskusní bloky podle témat (například Local Office interaction, User Groups). Druhý den začal pro většinu účastníků být zajímavějším, neboť se celá akce přesunula přímo do Redmondu mezi produktové a vývojářské skupiny.


Redmond trio Pavlis/Knotek/Hýzler


Ve středu bude Summit pokračovat opět v Redmondu, ve čtvrtek se pak přesune zpátky do Seattle, kde jej zakončí přednášky Steva Ballmera a Raye Ozzieho. Ale o tom příště.


P.S: Nevím, jaké máte zkušenosti s vyrovnáváním tlaku (když se při sestupu z letové hladiny sníží tlak v kabině), ale já začal na své levé ucho pořádně slyšet až dnes (:o))) - T.

Comments (2)

  1. VasekB says:

    PS: na vyrovnani tlaku pomaha si ucpat nos a vyfouknout do nej na par sec (2-3sec) jako pri smrkani, aby se vzduch tlacil jakoby do usi… udelej to nekolikrat po sobe… a prubezne opakuj… musis to ale zacit delat uz kdyz citis ze se ti meni tlak… pokud mas ale rymu nebo nachlazeni, tak ti nepomuze ani tohle… dutiny jsou ucpane a vzduch nema kudy unikat ;o(

  2. blogCZSK says:

    A přesně rýma a nachlazení asi byly jádrem mých obtíží. Dnes (zde je středa 16.4.) už je mnohem lépe. Slyším lépe, ale stále mám zalehlé dutiny. Inu, tak jsem se dlouho těšil na Summit až jsem z toho přistydl (toto je seriozní blog, takže raději nebudu vtipkovat). Každopádně (KFL ví, že mám toto slovo velmi rád) díky za tip, bude se mi hodit při zpáteční cestě.

Skip to main content