Microsoft Reclusa


Spolupráce Microsoftu s „osobností“ herního průmyslu – Razer, opravdu přinesla svoje ovoce, a to ať už v podobě Habu Gaming Mouse či Reclusa Hyperesponse™ Gaming Keyboard na kterou se dnes zaměříme.

I přesto že je Reclusa jedinou herní klávesnicí od Microsoftu, není to žádný začátečnický či odbytý kus HW J. Nechybí žádná z „vychytávek“ která se již Razeru mnohokrát osvědčila. Jmenujme např. podsvícení kláves a s ním spojené On-The-Fly Sensitivity (možnost nastavení profilů pro aplikace/hry, kdy se vám jednotlivě zvolené klávesy podsvítí zeleně, místo modře J). Další skvělou technologií je Hyperesponse™ Gaming Key Action která zkracuje zpoždění a reakci kláves až na 1 ms, což činí odezvu této klávesnice více než skvělou! Toto vše (i programovatelná tlačítka) lze ovlivnit SW dodávaným přímo od Razeru.

IMG_4760  IMG_4719

Z HW vybavení klávesnice nelze opomenout měkčenou opěrku pro zápěstí (odnímatelnou), kterou oceníte jak při hraní dlouho do noci tak i při psaní všemi deseti J. Na pravém i levém boku je poté celkem 10 plně programovatelných kláves a dva 360° otočné ovladače (lze naprogramovat, ale primárně slouží k ovládání hlasitosti / zoomování). Prvotní vlnu nadšení u mě vyvolaly dva pozlacené USB porty (stejně tak i pozlacený USB konektor) v zadní části klávesnice. Toto nadšení však ochablo po zapojení čtečky karet a následného vyskočení okénka – Vaše zařízení může pracovat rychleji …a následného ujištění se, že je to opravdu USB 1.0 L. Ale nemusí pršet, stačí, když kape…

IMG_4756   

Můj celkový dojem z klávesnice je vcelku kladný J. Bude dozajista dobrým společníkem při LAN pařbách, domácím hraní ale i v kanceláři (píše se na ní opravdu více než pohodlně!). Spolu s driverem od Razeru si ji můžete do jisté míry utvořit k obrazu svému :).

:: zpracoval Marek Šimkovský, WUG Žďár nad Sázavou ::

Comments (0)

Skip to main content