Microsoft Wireless Laser Desktop 6000


Každý z nás netráví čas pouze u notebooku, ale zasedne i ke stolnímu PC. V této situaci přichází na řadu klávesnice a myš nebo lépe – desktopový set.

Obsah balení


Balení tohoto desktopu obsahuje krom Wireless Laser Keyboard 6000 v2 a Wireless Mouse 6000 také bezdrátový přijímač Wireless Desktop Receiver 3.1, sadu tužkových baterií, CD se SW InteliType a InteliMouse.

desktop_6000

Myš


Jestli se Microsoftu na této myši něco opravdu povedlo, tak je to ergonomie. Myš skvěle sedí v ruce a nemusíte se bát, že vás z ní ani po celodenním používání budou bolet prsty. Tlačítka myši nekladou přílišný odpor, mačkají se pohodlně. Potěší i Laser Technology (až 1000 dpi) která zaručuje přesnost a rychlost jak při běžném používání, tak při práci v grafických aplikacích či odreagování se při nějaké FPS akci. Jedinou vadou na kráse je 4 směrné kolečko myši. Roluje se sice pohodlně, ale pokud se ho pokusíte stisknout ani by vám „nesjelo“, je to skoro nadlidský výkon. Baterie myši (2x AA vložené zespodu) mohou vydržet až něco kolem 6 měsíců.

Klávesnice


Wireless Lase Keyboard 6000 v2 je další z řady MS multimediálních klávesnic. Na levém boku je hned jedna „sada“ multimediálních tlačítek, pro rychlé vyvolání Dokumentů, Hudby, Obrázků, spuštění Outlooku, Internetu, tlačítko Windows Live Call, zoomovací tlačítko a v neposlední řadě tlačítko Miniaplikací (gadgetů). Nahoře klávesnice je pak 5 kláves, pro vyvolání Vámi přiřazené aplikace, další klávesy slouží k ovládání multimediálních přehrávačů (WM Player, Media Center). Z dalších zajímavostí pak stojí za zmínku tlačítko pro vypnutí PC a pro spuštění aplikace Kalkulačka (z této klávesy jsem byl po pravdě v šoku). Všechny tyto klávesy jsou samozřejmě za pomoci SW InteliType plně programovatelné!

Alfanumerická část je mírně ergonomicky zakřivena, píše se na ní pohodlně. Když už jsme u ergonomie, klávesnici si můžete nastavit do tří poloh – vodorovně, nebo lehce nadzvednutou zezadu či zepředu. Jako většina MS klávesnicí má i tato něco jako „předložku“, o kterou můžete při psaní opřít svá zápěstí. Je vyrobena z měkkého, mnou neidentifikovatelného, leč velmi příjemného materiálu.

Ke zklamáním patří hlavně její velikost a váha. Pokud máte klávesnici přímo na stole, radím si předtím pečlivě uklidit, po týdnu používání Vám bude každý cm2 drahý. Dalším zklamání je pás „F-kláves“. Všichni je známe (F1, F2, F3…). Desktop 6000 však nemá toto značení na vrchní straně, ale na přední boční straně klávesy. Vrchní strana je pak označena příkazy (Help, Open, Close, New, Print…) které lze použít při zapnutém „F-Lock“ . Za bílého dne Vám tolik nevadí, že nevidíte na číselné označení těchto kláves tak jako u jiných klávesnicích, ale večer a v noci, při svitu lampičky která Vám na ně hází stín…dokáže to zkomplikovat práci :(, ale je to asi jen o zvyku.

Pokud preferujete pohodlné psaní na klávesnici a přesnou myš (a máte větší stůl :)) rozohodně Vás těchto pár nedostatků nechá chladnými a Wireless Laser Desktop 6000 bude pro Vaše PC správná volba :).

:: Marek Šimkovský, WUG Zďár nad Sázavou ::

Comments (0)

Skip to main content