Office Live Workspace


Včera byl spuštěn beta provoz Office Live Workspace. Jedná se o další krok v online službách a primárně jde o propojení výhod a služeb MS Office s možnostmi internetu a sdílení. O co jde?


Přesně řečeno jde o webový portál, na který můžete ukládat dokumenty MS Office, sdílet je a dovolit uživatelům, aby je upravovali, anebo jen zkrátka prohlíželi. Web vám dovolí dokumenty prohlížet online bez nutnosti mít instalované MS Office. V případě úprav je samozřejmě už potřebovat budete.


Výhody? Možnost sdílet dokumenty s kýmkoli, přístup odkudkoli, sledování verzí úprav, rozvrstvení práv pro uživatele z hlediska možností práce s dokumenty a především přehledné ovládání a příjemné rozhraní.


V danou chvíli je dostupná pouze anglická verze portálu, lokalizace by měly postupem času přicházet. Odhad na českou verzi bohužel zatím nemáme.


ol1  ol2,


ol3


Pár technických detailů.. Z portálu je potřeba si nainstalovat Office Add-on, který rozšíří nabídku Office balíku o další položku v menu, abyste mohli pracovat s portálem přímo z Office balíku. Zároveň s ním si můžete stáhnout prográmek Shared View, který vám umožní pozvat uživatele k náhledu na vaši obrazovku a sdílet s nimi vaše aktuální aplikace, což je ostatně funkce, kterou můžete volat taktéž z webového portálu Office Live.


 ol4   office


Svůj vlastní Office Live Workspace si můžete založit zdarma a potřebujete k tomu pouze vaše LiveID. Určitě si ho vyzkoušejte, je to velmi zajímavý nástroj, který vám v mnohém rozšíří možnost sdílení dokumentů a informací s kýmkoli na světě :).


Link: http://workspace.officelive.com/
FAQ: http://workspace.officelive.com/FAQ
- KFL
    

Comments (3)

  1. Anonymous says:

    Tomáš> Tento týden se nesl v klidnějším duchu než týdny minulé (minimum cestování a aktivit), takže

  2. Anonymous says:

    Tomáš> Tento týden se nesl v klidnějším duchu než týdny minulé (minimum cestování a aktivit), takže

  3. Anonymous says:

    Tomáš> Tento týden se nesl v klidnějším duchu než týdny minulé (minimum cestování a aktivit), takže

Skip to main content