LifeCam VX-3000 vs. LifeCam VX-7000


Dnešní HW recenze bude od těch předchozích zcela odlišná. Bude se jednat spíše o srovnávací test 2 webkamer z dílny Microsoftu, přičemž se s Vámi podělím o osobní zkušenosti a postřehy, než jen o technická data.

Na první pohled


VX-3000 (dále jen 3k) se od VX-7000 (dále jen 7k) liší už jen samotným tvarem. Zatímco 3k je zastáncem klasického vzhledu webkamer, tj. oválný tvar, čočka na středu, dole stojánek s možností rozložení a následného postavení na monitor, 7k má podélný obdélníkový tvar, na jedné straně čočku, na druhé mikrofon a vzadu je zajímavě řešené uchycení na monitor.

Technické vlastnosti


3k je schopná vysílat video v rozlišení až 640x480, 7k však díky své 2 MPx čočce (navíc širokoúhlé) dokáže vysílat v mnohem vyšší kvalitě. Mikrofon u 7k navíc pracuje s technologií „Crystal-Clear Audio“, která zaručuje vždy vysoce kvalitní a hlavně čistý zvuk. Obě kamerky mají na svém těle tlačítko „Windows Live Call“, díky kterému můžete být okamžitě ve spojení se svými kolegy či přáteli pomocí Windows Live Messengeru, se kterým obě dvě webkamery skvěle SW spolupracují.

Vlastní zkušenosti


Po vlastních zkušenostech několika týdenního používání, jsem si více zvykl na 7k. Její velikost je podstatně menší, i když se nejedná o notebookovou kameru. Naopak 3k mě místy dokázala dohnat skoro k šílenství. Pokaždé když jsem se pokusil kameru natočit, prstem jsme jen zavadil o tlačítko Live Call, kterému stačil jen tento impuls k jeho stisknutí :(. Obraz i zvuk byl však poměrně čistý a kvalitní, bohužel její čočka není nijak krytá a tak je třeba ji čas od času otřít. U 7k jsem mnoho vad na kráse nenašel. Snad až na příliš malou možnost vertikálního a absolutně žádnou možnost horizontálního natočení. Mé srdce si však získala neodmyslitelně VX-7000!

webcams_compare

:: Marek Šimkovský, sdružení WUG Žďár nad Sázavou

Comments (0)

Skip to main content