Virtualization Support – přehled


Vzhledem k tomu, že v poslední době chodí na Microsoft Premier Support od zákazníků i a přímo z Microsoftu hodně dotazů na podporu MS produktů v MS a non-MS virtualizaci, udělal jsem stručný přehled oficiálních článků k této problematice (a přidal jsem stručný komentář pro ty, kteří by nechtěli číst všechny články).


Support policy for Microsoft software running in non-Microsoft hardware virtualization software
Klíčový článek o podpoře MS SW v non-MS virtualizaci. Stručně řečeno: pokud nemá zákazník Premier Support, MUSÍ problém zreprodukovat mimo non-MS virtualizaci; pokud Premier Support má, MS věnuje problému „commercially reasonable efforts“, v rámci řešení problému MŮŽE vyžádat reprodukci mimo non-MS virtualizaci.


Microsoft Virtual Server support policy
Informace o podpoře některých produktů na MS VS (CertSvc, Exchange, SMS, ISA). U některých z nich (Exchange, ISA) jsou k dispozici i další, podrobnější články.


Windows Server System software not supported within a Microsoft Virtual Server environment
Článek o tom, které produkty NEJSOU podporované na MS VS (u některých s poznámkou o tom, od které verze podporované jsou).


Support policy for Exchange Server 2003 running on hardware virtualization software
Podrobný článek o tom, za jakých podmínek je podporován Exchange 2003 ve virtualizaci.


Windows SharePoint Services and SharePoint Portal Server 2003 do not support Virtual PC and Virtual Server for production environments
Název článku mluví sám za sebe.


Support policy for Microsoft programs that are running in a third-party application or software redirection program or in a third-party application or software virtualization environment
Hodně hodně podobné článku 897615. Opět, bez Premier Support, je nutné chybu zreprodukovat, s Premier Support „commercially reasonable efforts“. Téměř totožné články.


You may experience a decrease in performance when you run Project Server in a hardware virtualization software environment
Název celkem výstižný. Pak následuje klasické „To avoid performance issues, we recommend that you use physical hardware“ nebo „Not all Microsoft Windows Server products are appropriate candidates to run in a Microsoft Virtual Server environment“.


Support for server clustering between Windows Server 2003 and Virtual Server 2005 R2
Virtual Server 2005 R2 is supported in either a “host cluster” configuration or in a “guest cluster” configuration.


Considerations when hosting Active Directory domain controller in virtual hosting environments
Článek popisuje, co je třeba zvážit při instalaci DC ve virtualizaci. Uvádí se zde ovšem také následující: „We recommend that you locate critical server roles on domain controllers that are installed directly on physical hardware. Critical server roles include the following: Global catalog servers, Domain Name System (DNS) servers, Operations master roles, also known as flexible single master operations (FSMO)“.


K Exchange 2007 se mi zatím nepodařilo najít přímo KB článek, nicméně např. na http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb232170.aspx je v sekci Exchange 2007 and Virtualization uvedeno, že „Neither Exchange 2007 nor Exchange 2007 SP1 is supported in production in a virtual environment“.


Třeba vám to někdy pomůže.


- Libor Krejcirik

Comments (0)

Skip to main content