Microsoft Xbox 360


Někteří z Vás nebo třeba Vaše ratolesti, nalezli pod stromečkem XBOX 360. Tak možná by nebylo na škodu říct si, cože se Vám to teď vlastně „válí“ doma pod televizí :).

Xbox360_seitlich


XBOX, jakožto takový, má několik svých verzí. Ať základní Arcade, či „zlatou střední vlnu“ Premium až po „supernabušený“ Elite. Jak Vás již jistě napadlo, verze se neliší jen HW vybavením (a barvou) ale i cenou :). V recenzi se zaměřím na XBOX 360 Premium.

Balení krom samotného XBOXu obsahuje TV kabel, redukci na SCART, adaptér na napájení, gamepad, headset (2,5 mm jack), propojovací LAN kabel a 20 GB HDD.

XBOX je primárně určen pro hraní konzolových her, jak mohli zjistit návštěvníci Vánočního XBOX 360 meetingu (fotografie mluví za vše :)) pořádaného žďárskou pobočkou WUG. To ale není vše! Díky inovativnímu propojení s on-line světem – Xbox LIVE! můžete být v kontaktu se svými přáteli, hrát s nimi hry, chatovat, prohlížet jejich profily atd. Další skvělou funkcí, je propojení s Media Centrem (pokud ho máte na svém PC a to je připojené k XBOXu). Tím se stane z konzole dokonalé domácí multimediální centrum. Nemusíte však být jen on-line. Stačí do jednoho z 3 USB 2.0 portů připojit fotoaparát, USB klíčenku, MP3 přehrávač či jiné zařízení a hned můžete spolu s celou rodinou prohlížet fotografie, poslouchat hudbu na párty s přáteli či se podívat na nějaké video. Vestavěná DVD mechanika nespustí jen Vaše oblíbené hry, ale samozřejmě i filmy, popřípadě i filmy na HD-DVD discích, pokud si dokoupíte externí HD-DVD mechaniku. Z dalšího „přídavného“ HW stojí dozajista za zmínku bezdrátový ovladač, volant, Wi-Fi adaptér či bezdrátový headset.

Z osobních zkušeností, XBOX využívám především k přehrávání hudby, či filmů a z her si nikdy neodpustím Guitar Hero 2. Na TechNet konferenci v Brně, jsem však přičichnul k nové hře Microsoft Game Studios – HALO 3. Mít ji doma společně s XBOXem, asi se nedostanu ani k napsání tohoto článku J. Takže na závěr…KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ! …enjoy XBOX…


Video: Xbox 360 commercial, Standof


 


: autorem je Marek Šimkovský ml., sdružení WUG Žďár nad Sázavou ::

Comments (5)

 1. zxevil150 says:

  Q1ohGZ r u crazzy? I told u! I can’t read!

 2. zxevil151 says:

  PjttOz r u crazzy? I told u! I can’t read!

 3. zxevil153 says:

  CZH3Mv r u crazzy? I told u! I can’t read!

 4. zxevil154 says:

  Qttj8z r u crazzy? I told u! I can’t read!

 5. zxevil155 says:

  j40fqh r u crazzy? I told u! I can’t read!

Skip to main content