Dobytí Barcelony II. – o rok později (2007)


Máme za sebou druhý den na IT Foru a je rozhodně o čem mluvit. Davy lidí se každý den ráno ženou k areálu konference, aby se dozvěděly novinky ze světa IT a Microsoft technologií. Přednášky (ať už jde o klasické prezentace či interaktivní diskuze nebo dema),  vykrývají naprostou většinu představitelných témat, ačkoli majoritu zabírá Windows Server 2008, bezpečnost a Unified Communications. Na některé přednášky je dokonce nemožné se dostat, protože kapacita sálu je vyčerpána, a lidé tudíž musí sledovat televize v předsálí, kam se vše přenáší.

Stánky Ask The Experts (kterých je letos celkem 60!) jsou nezřídka obléhány IT odborníky, kteří touží získat odpověď na svůj dotaz. Sály s hands-on-laby nabízející vyzkoušení všech možných technologií jsou zaplněny drtivou část dne. A to samé platí o jednotlivých stáncích vystavovatelů ve výstavní zóně. Ovšem nemenší zájem je např. i o simulátor Formule 1, kde je, kromě auta v životní velikosti, televize a obsluhy, také neustálá fronta :).

Pro ty z vás, kteří se na IT Forum do Barcelony letos nedostali, máme několik dobrých zpráv. Tou první je fakt, že všechny, absolutně všechny přednášky jsou nahrávány a budou publikovány na Technet Spotlightu (dříve IT Sh0wtime - česká variace ještě čeká na úpravu do nového layoutu). A tou druhou je samozřejmě existence tzv. Virtual Side, tj. videozáznamy rozhovorů s představiteli vývojových týmů Microsoftu a samozřejmě také návštěvníky. Ty jsou publikovány separátně za každý den (den první, a zde druhý), takže vám prakticky nic neunikne. V nahrávkách se dozvíte také něco ze zákulisí. Např. kolik kamionů do Barcelony dorazilo s vybavením, kolik kelímků na nápoje bylo objednáno, kolik litrů kávy a jiných tekutin se vypije a spousty dalšího. Letos se o Virtual Side starají mí týmoví kolegové z Holandska (Tony Krijnen a Daniel van Soest), kteří vynikají tím, že nejsou zcela normální (v dobrém slova smyslu), takže se rozhodně nebudete nudit :).

Jako obvykle ovšem nemůže jít vše hladce, takže mám i ne zcela dobré zprávy. Teď mluvím primárně o sobě, protože jsem slíbil fotky, ale tomuto nedostojím. Minimálně ne v tuto chvíli, protože kabel od foťáku, nezbytnou součást publikačního cyklu, mám (samozřejmě) v Praze. Tímto se tedy omlouvám a slibuji, že jakmile se vrátím zpět, tuhle chybu napravím :).

- KFL
 

Comments (0)

Skip to main content