Co IT-týden dal: diskové radosti a strasti


KFL > Minule jsem psal o kleknutém disku a tento týden jsem s ním strávil víc času, než by bylo záhodno. Disk se totiž tvářil, že funguje úplně normálně, což mě ošálilo a normálně jsem ho používal. Tomáš Kosán ho dokonce využil k tomu, aby si na něj odlil 40 GB dat a mohl posléze zformátovat svůj vlastní disk. A tu nastal problém. Ať jsme se snažili o cokoliv, disk protestoval, zastavoval se, brzdil a odmítal zkrátka cokoliv dělat. Byl vidět, šel browsit, ale to bylo tak všechno. Začala záchranná akce. Po rozebrání jsme konstatovali, že naštěstí odešel "jen" řadič, takže data nejsou navždy ztracena. Na rozdíl od záruky na disk :). Jenže jak rychle zkopírujete 140 GB dat, a hlavne KAM? Co vám budu povídat - nakonec se to z větší části povedlo, byť ke konci už disk nechtěl pracovat vůbec. Ve finále jsem tedy přišel "pouze" o 4 virtuální stroje, což je snesitelné, přestože s tím teď strávím dalších pár dní. Fuj. Zásadní problém mám teď spíš s tím, že nemám náhradní disk, takže můj notebook praská ve švech. Můžu jen doufat, že vydrží do doby, než přijde disk nový.

Tomáš > Z výše popsané zkušenosti jsem si odnesl jedno ponaučení - důveřuj, ale prověřuj. Na otázku, proč mi byl nabídnut jako záložní disk takový "zmetek", mi KFL odpověděl, že doposud disk přece fungoval (čtěte fungoval po havárce, kdy klukům při přednášce spadl ze stolu (:o))). Tak nevím, jestli se mi KFL mstí za kdysi uvedený výrok. Disk si od něj už nikdy nepůjčím (:o))).


A pro pobavení přidávám definici "Vorku" z e-mailu na téma "Njůspík", který mi došel nedávno od jednoho kolegy:


Vork


Celodenní surfování po vebu, občas přerušené mítinky s prezoškami či postáváním v kuchyňce. Kdo má dobrý vork, není lúzr (Člověk, který není jako my a naši kamarádi - není byzy, jeho měsíční plat nemá šest cifer, vůbec to nezná v Thajsku, potřebuje tenhle slovníček a vůbec tak nějak zaostává).


Pěkný víkend všem!
KFL + Tomáš + Radim (který opět nic nenapsal; budu si s ním muset na tohle téma vážně promluvit - KFL)
 

Comments (5)

 1. marek says:

  Nj pánové…nejen disky padají, lae i mobilní telefony, a když se vám udělá v prostřed displeje udělá půl centimetrový důlek, nic moc…leč data jsem zachránil…ale zálohovat Adresář…to ani omylem…takže mě bude čekat pár dní než dám zas do kupy všechna čísla…:-( Ale má to však šťastný konec…po několika málo dnech bez mobilu, na mě bude čekat HTC Vox s WM6…a pokud mi zase nespadnou, budou slouži i nadále…:D

 2. Mr.Gentleman says:

  Podobnou zkušenost mám taky. V loňském roce se mi takhle odpouroučely dva disky v jednom týdnu po sobě. Když odešel jeden, objednal jsem nový a mezi tím odešel i ten další. Naštěstí měl nový dostatečnou kapacitu za oba, takže jsem se pustil do zachraňování. Bez Ultimate Boot CD 4 Win bych byl v té chvíli celkem ztracený. Disky moc poslouchat nechtěly a ale občas se přemluvit (pod pohrůžkou) nechaly a data jsem z nich na několik pokusů dostal všechna. Bylo to ale tak trochu hardcore, protože jsem je musel připojovat a odpojovat za běhu systému, jelikož jinak mi nechtěly vydat svá tajemství, ale takhle se donutit nechaly… :D.

 3. Jan Hajek says:

  To Marek: Tak to teda gratuluji, hlavně ať slouží.

 4. Parsley says:

  Pánové, už jste slyšeli o mých Parsleyho třech datových axiomech?

  1) Data jsou jedním z největších bohadství každé společnosti!

  2) Pokud o tato důležitá data nechceme přijít, musíme o ně pečovat!

  3) Pokud o tato důležitá data pečovat nebudeme, dříve nebo později, ale URČITĚ o ně PŘIJDEME!!!

  To KLF & Tomáš: slablou útěchou pro Vás může být skutečnost, že stejný problém (ztráta dat) deně řeší tisíce lidí na celém světě. Důležité je se z této zkušenosti poučit a začít se o data příslušně starat "o).

  Parsley

 5. Anonymous says:

  Tak a je tu po týdenní odmlce další porce rubriky "Co IT týden dal". Pauza byla způsobena absencí Radima

Skip to main content