Windows Vista Ultimate/Enteprise – České MUI konečně venku!


Ano, je to tady! Tolikrát odkládané jazykové balíčky pro Windows Vista, které můžete instalovat do edicí Ultimate a Enterprise, jsou konečně venku a skrze Windows Update si je konečně můžete stáhnout! Kromě českého rozhraní zde najdete dalších 35 jazyků!


Pokud někdo náhodou netuší, co jsou jazykové balíčky zač, tak vězte, se jedná o kompletní rozhraní Windows pro daný jazyk. A protože ve Windows Vista už byla angličtina oddělena od jádra systému, nikdo vám nebrání v tom, abyste měli nad jedním nainstalovaným operačním systémem klidně všech 35 jazykových mutací. V ovládacích panelech si potom může každý uživatel vybrat, kterým jazykem chce, aby na něj Vista mluvila.


Vista_MUI


Prima, jdu stahovat 🙂


(není tu žádný odkaz pro stažení - použijte Windows Update)


- Martin Pavlis

Comments (11)

 1. Doug says:

  trapas je ze microsoft neskore vydanie tychto language packov odovodnoval tym ze ich vyda az ked budu splnat urcitu kvalitativnu uroven, bohuzial slovenske mui ma rovnake chyby ako boli aj v slovenskej viste ktora vysla v marci, niektore chyby su az priliz do oci bijuce, napr http://img264.imageshack.us/img264/5550/xybahc3.png

 2. Mr.Gentleman says:

  Tak příklad od předřečníka je opravdu povedený. Tady se asi překládalo systémem copy & paste ze starších verzí překladů a na nové verze systému se přitom trochu pozapomnělo :).

  Jinak bych se ale nedivil, že MUI balíky jsou totožné – ono to ani jinak snad ani být nemůže. MUI balík je totožný s tím, který je nativně v dané jazykové verzi systému – jen samostatně ho zkrátka vydali až nyní…

 3. O says:

  stane sa… v ceskej verzii visty som zas narazil pri nastavovani zdielania na to ze "Reader" je po cesky "Čtecí zařízení"..

 4. Tomáš Kobetič [MSFT] says:

  Dobrý večer,

  Jak říká Mr. Gentleman, MUI balíky jsou stejné, pouze na web doplněné až teď. Zdržení nebylo způsobeno opravováním lokalizace, ale problémem při instalaci balíků z Windows Update – více viz. http://windowsultimate.com/blogs/announcements/archive/2007/09/25/windows-dreamscene-released.aspx „Ultimate customers who tried to install the language packs that shipped earlier this year were experiencing an unacceptably high number of failures during installation“.

  Další užitečné informace k instalaci jazykových balíčků najdete na blogu http://windowsultimate.com/blogs/announcements/archive/2007/10/23/remaining-ultimate-extra-language-packs-released.aspx.

  Škoda, že to trvalo tak dlouho a doufám, že tyto nepříjemnosti Ultimate team odčiní uživatelům dalšími doplňky.

  Pokud jde o lokalizaci, jako všude se chyby najdou… třeba zmiňované „Čtecí zařízení“ je jednou z mých nočních můr :-/. Bohužel, když jsem konkrétně tuto chybu odhalil, bylo již na opravu pozdě – prioritu mají funkční chyby. Přesto si myslím, že kvalita lokalizace Windows je na vysoké úrovni a budu doufat, že si s českou Vistou budou uživatelé dobře rozumět.

  Tom

 5. RP22 says:

  Kdy můžou uživatelé české verze Windows Vista očekávat aktualizaci, která bude opravovat současný český překlad? V tomto systému je mnoho zavádějících slov, které nedávají pravý význam. Děkuji Vám za odpověď.

 6. zxevil150 says:

  McnszC r u crazzy? I told u! I can’t read!

 7. zxevil151 says:

  ySRwSo r u crazzy? I told u! I can’t read!

 8. zxevil153 says:

  T5mc7B r u crazzy? I told u! I can’t read!

 9. zxevil154 says:

  6jxjUi r u crazzy? I told u! I can’t read!

 10. zxevil155 says:

  DAnjPD r u crazzy? I told u! I can’t read!

 11. filip says:

  Chtěl bych se zeptat co znamená 32 bit 64 bit 82 bit….. a taky sp1 sp 2 sp 3

  vím že je to service pack ae coto znamená pls odpovědte na email zlafi@seznam.cz nebo icq 414089288 skype zlafi26

Skip to main content