Co IT-týden dal: zpět do práce, nemluvný KFL, X-Radim, prostořeký Tomáš


KFL > Bůhví, zda tenhle článek nebudu psát sám. Tomáš se ukázal jako správný kolega, takže s ním od středy nemluvím :), a Radim, coby správný zaměstnanec MS, si vzal na dnešek volno, aby ho strávil efektivně u Xboxu do doby, než přijde jeho drahá žena a vyhodí ho od televize ;)). To jsou mi věci!

Ale vážně.. V pondělí proběhla brněnská Technet konference. V budově rotundy to bylo dost zajímavé, protože jde o atypický sál. Všichni to ale zvládli (já trochu hůře se svým vydatným kašláním na podiu :)) a můžeme tudíž prohlásit, že konference jsou opravdu za námi. Dotazníky se teď vyhodnocují, ale co jsme namátkou prohlíželi, zpětná vazba byla veskrze pozitivní. Pokud jste se akcí nezúčastnili anebo by vás zajímal pohled do zákulisí, mrkněte na mou vedlejší kolej, kde je pár maličkostí :). Během uplynulého týdne jsme dávali dohromady nové vydání Technet Flash zpravodaje, třídili fotky z akcí, uploadovali intro videa (první a druhé) na Soapbox (v plné kvalitě budou později ke stažení na Technetu), dávali do kupy prezentace z konferencí, abychom je mohli dát ke stažení na web a tak dále. A kromě toho se chystáme na akademickou roadshow, která vypukne už příští týden.. Náročný podzim :).

Radim > zdravím všechny od Xboxu! No konečně jsem začal porážet i "středně pokročilé autoroboty" (kategorie jsou začátečník/easy/medium/.../...), takže se ještě naučit jezdit v "háku/drafting" a snad mi přestanou ujíždět i ti borci.


Ale pravdou je, že jsem tak úplně "nedovolenkoval", protože pracuji na plánu, jak vám, IT lidem, zjednodušit práci v oblasti bezpečnosti a od mnohých z vás jsem i tipy dostal. Nicméně pokud by vás cokoliv napadlo, co vám tuto oblast zjednoduší (co pro vás může MS připravit), dejte vědět např. na email radimpZAVINACmicrosoft.com. Zde je např. názor jednoho z vás "...nebylo od věci kdyby MS vydával nějaké relativně stručné a pochopitelné manuály k základům nastavení zabezp. a základním doporučením nastavení v jeho jednotlivých produktech s odkazy na podrobné whitepapery, přehledy..." - něco dalšího? Sem s tím!


A když už mám tu možnost něco psát 🙂 ... vlevo jsem již kdysi dávno uvedl můj mobil, kdyby cokoliv nefungovalo (v rámci Microsoft TechNetu) a za celou dobu se mi ozvalo cca 8 lidí (za jeden rok) z toho 3 včera :))) a vše se vyřešilo (přístupy do archivu Cpress knížek apod.), tak jen houšť!

Tomáš > KFL se mnou nemluví, urazil se, truchlí a já nevím proč. Možná jsem neměl ve středu Martinovi Pavlisovi po jeho přednášce na WUGu v Písku (kde výjimečně KFL neprezentoval s ním) říkat, že jeho výkon byl dobrý, nejen kvůli tomu, že tam nebyl Karel (přesněji řečeno jsem Martinovi zahlásil: "Ta přednáška byla fakt dobrá. Ne že by to bylo tím, že tu nebyl Karel........"). Tak uznejte sami, nešikovně překroucená větička - a co může způsobit. Stejně ale nechápu, proč se mnou KFL nemluví. Jako bych já za něco mohl..


KFL a Tomáš spolu už nemluví..


Každopádně, poslední dobou, tento týden nevyjímaje, poměrně dost cestuji (čti za 10 cestovních dnů - 5000 km), takže do auta mě do příští středy nikdo nedostane. Na druhou stranu jsem viděl zajímavé věci, jako TechNet konferenci v Brně, jubilejní meeting WUG v Písku (první výročí) a velmi zajímavý meeting WUG v Bratislavě (s Petrem Košecem na téma System Center). Fakt, že máme nového "džíema" (čti generální ředitelku), jste už zaregistrovali. Takže vám v podstatě nemám už co říct (:o))).


Příjemný víkend vám všem,
KFL, Tomáš a Radim
 

Comments (8)

 1. Jan Hajek says:

  Ta videa sou fakt super! Doporučuji shlédnout všem, kteří nebyli či byli na TechNet Konferenci!

 2. radim2 says:

  No je sobota, cestuji na Moravu a divam se, co Karel s Tomasem v patek, kdy jsem mel dovolenou, zase tropili, a co nevidim: fotka tech dvou ala “masovy vrah Karel skrti loutku Tomase” :–)))) Kreativita jim rozhodne nechybi!

  Jen pro uklidneni tech z vas, kteri ctou i mezi radky, neni to tak, ze ridim loktem a pritom surfuji po internetu :), za volantem je ma zena a zrovna po me chce nalepsku “Ctu TechNet Blog”, kterou mam nalepenou na notebooku a kterou vytvorili kluci ze zdarskeho gymnazia, no ona na ni ma take narok, protoze tento blog cte rada (a zaroven musi, protoze po mne opravuje chyby :)) ).

  Radim

 3. marek.simkovsky says:

  jsem rád že má samolepka úspěch 🙂

 4. peterp says:

  ahojte, 🙂 tak moja nalepka sa tiez tyci pod klavesnicou nb., ale narozdiel od Radimovej zeny, moja priatelka nema absolutny zaujem :)))

  uspesny tyzden vsetkym 🙂

 5. manzelka says:

  radim sice machruje, ze mam na samolepku narok, ale zatim si je vsechny skrbli u sebe a zadnou me neobdaroval -> asi kvuli tomu budem muset svolat nejaky meeting 🙂

  hana

 6. KFL-MS says:

  Hana + Radim> Noo, pekny, uz se nam z MS blogu stava manzelska arena :)). Pristi post se bude jmenovat "Radim se rozvadi kvuli samolepce" :)))

 7. Anonymous says:

  Tomáš > …… a k tomu mě ještě KFL minulý týden málem uškrtil . Ano, toto zbylo z mého původního

 8. Anonymous says:

  KFL > Minule jsem psal o kleknutém disku a tento týden jsem s ním strávil víc času, než by bylo záhodno.

Skip to main content