Microsoft Sidewinder Mouse


// připravil Marek Šimkovský - WUG Žďár nad Sázavou

Po měsíci je tu nový TechNet Flash zpravodaj a s ním i další HW recenze. Minule jsme se zaměřili na MS Presenter 3000, což zaujalo spíše IT odborníky, proto nyní přicházíme s exkluzivní recenzí na absolutní novinku, která potěší nejen srdce hráčů, ale i ruce grafiků a dalších uživatelů, kteří od myši požadují maximální přesnost a plný komfort.

Nová Microsoft Sidewinder Mouse představuje absolutní revoluci na trhu s hráčskými zařízeními. Samotná krabice obsahuje samozřejmě Sidewinder Mouse, dále instalační CD s drivery a ovládacím SW, 2 plastové úchyty na USB kabel a 4 výměnná závažíčka (3x 10g a 1x 5g), která pokud nejsou použita, mohou být uložena do plastového docku.


gm_otherviews_swm_06              gm_otherviews_swm_14


Nyní si prohlédneme Sidewinder trošku pod lupou. Největší novinkou je bezesporu vlastní mini LCD displejík (rarita na trhu!), na kterém se Vám zobrazuje aktuálně nastavené DPI myši. To lze nastavit až na úžasných 2000! K rychlé regulaci citlivosti jsou potom určena 3 tlačítka (ta jsou umístěna ve středové části), která nastavení DPI okamžitě mění na vysokou, střední nebo nízkou citlivost. Z dalších technických údajů dozajista zaujme snímkovací frekvence 7080 FPS, maximální zrychlení až 20 G a maximální rychlost 45 palců/s. Jako většina myší, je i Sidewinder vybaven 2 bočními tlačítky, která jsou však pokovovaná a pouze lehce vyčnívají z pravého boku, takže je nemusíte lovit bůhvíkde, ale palec vás už intuitivně navede na to správné místo. Levý bok poté skrývá výsuvné úložiště, do kterého lze vložit nebo naopak odebrat závažíčka, jak si jen uživatel bude přát. Na spodku myši jsou gumové podložky, které je možno měnit podle povrchu, po kterém s myší jezdíte. Jinak myška je celkově velice dobře ergonomicky zpracovaná, a tak padne do ruky každého uživatele, který se s ní setká. Povrch je samozřejmě vyvinut tak, aby ani po dlouhých hodinách strávených s vaší oblíbenou hrou, ruka zůstala tam kde má a „nesurfovala“ po zpoceném plastu.
Sidewinder je v současnosti úplnou novinkou a v Evropě ještě není ani oficiálně v prodeji, ale má předpoklady pro to, aby se stala absolutním bestsellerem na hráčském (ale i běžném) trhu. Nemusíme se ji ani bát označit, jako „špičkovou herní myš“, které málokdo odolá :).

 
 

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Po měsíci je tu opět HW recenze. Posledně jsme se zaměřili na novou myš z řady SideWinder , což zaujalo

Skip to main content