Microsoft Presenter 3000


Autor: Marek Šimkovský, WUG Žďár nad Sázavou Tato skvělá „hračka“ Vám určitě ulehčí předvádění Vašich prezentací. Nebudete se muset hrbit u notebooku a nervózně mačkat Enter pro další slide. Vše obstará tento malý (ale šikovný) ovladač s několika tlačítky. Prezentace Vás zkrátka začnou bavit.

Po vybalení z krabice se Vám do ruky dostane samotný Presenter, Bluetooth USB adaptér pro spojení s PC, koženkové pouzdro (na Presenter i na BT adaptér), návod k použití a sada 2 AAA baterií.


Nyní něco k samotnému Presenteru. Jeho konstrukce Vám skvěle padne do ruky a materiál, ze kterého je vyroben jeho povrch, zabrání vyklouznutí ze zpocených rukou i po několika hodinách prezentace. Na jeho pravé straně je posuvný jezdec pro zapnutí, na pravé pak jezdec pro přepínání mezi „Mouse Mode“ a „Presenter Mode“.


V hlavní části je poté čtyř směrné tlačítko, kterým si můžete nastavit čas, který je vám na prezentaci vyměřen (v Mouse Mode slouží jako posuvník kurzoru). Ten se vám zobrazuje na displeji. Dvě minuty před vypršením limitu Vás poté vibrací upozorní, že se máte připravovat na konec a po vypršení limitu opětovnou vibrací do Vaší ruky oznámí konec. Takže se nemusíte bát, že přetáhnete nebo že budete muset odnášet spící kolegy ze zasedačky . Pod displejem jsou dvě tlačítka se symboly šipky vpravo a vlevo, která slouží v Presenter Mode k posouvání slidů a v Mouse mode jako pravé a levé tlačítko myši. Poslední tlačítko se symbolem hvězdičky je určeno k použití laserového ukazovátka. BT adaptér pracuje s 2,4 GHz technologií, k PC se připojuje pomocí USB a dokáže s Presenterem pracovat na vzdálenost až 15 m. Takže nemusíte u notebooku sedět jako přikovaní, ale klidně se procházet po místnosti.


Váš šéf (nebo podřízení či kdokoliv jiný) bude dozajista překvapen touto užitečnou věcičkou a Vy se budete pokaždé cítit jako profesionál .


(Testováno pod Windows XP Professional SP2, Windows Vista Business, Enterprise, Ultimate a Office 2003 a Office 2007)


vystavil Radim

Comments (3)

  1. spigi says:

    Suhlasim, velmi dobra hracka… uz sa s nou par dni hram a je fakt super !

  2. Anonymous says:

    // připravil Marek Šimkovský – WUG Žďár nad Sázavou Po měsíci je tu nový TechNet Flash zpravodaj a s

  3. Anonymous says:

    Po měsíci je tu opět HW recenze. Posledně jsme se zaměřili na novou myš z řady SideWinder , což zaujalo

Skip to main content