Co IT-ýden dal: věřím v komunity


Radim> Tento týden jsem se opět přesvědčil, že IT komunita žije! Na pražský WUG meeting, dle organizátorů, bylo přihlášeno hodně přes 200 lidí! Když jsem organizoval WUG ještě já a Petr, tak náš rekord byl cca 155 registrací na jeden meeting... Petře Buchmaiere, jsme překonáni, což mimořádně hřeje u srdce :). Jen houšť! Rovněž můžu říci, že i na Microsoft TechNetu nepracujeme již jen my tři (Radim, Karel, Tomáš), ale začali se zapojovat i externí lidé, díky kterým se jen za poslední měsíc v Microsoft TechNet změnilo opravdu hodně (především TechNet Flash zpravodaj, našlo se oprava hodně chyb na webu, vlevo vidíte na tomto blogu Live alerty a mnohé další - jen za poslední měsíc!). A proto... věřím v komunity a nezištnost vzájemné pomoci!
Radim po WUG meetingu>
Super obsah, mraky lidí, pořízen záznam, prosím organizátory, aby o tom něco napsali a my to mohli (alespoň) linkovat.

KFL> Radim zmínil komunity a já mu musím dát za pravdu. Aby na pražský WUG bylo přes 200 přihlášených účastníků, to jsme tu opravdu ještě neměli. Organizace akce probíhala v bojových podmínkách, protože v prostorách budovy Microsoftu není sál, co by pojmul takové množství lidí. Nakonec jsme to vyřešili šalamounsky, návštěvníky rozdělili do dvou skupin, a jednu z nich posléze usadili do druhého největšího sálu v 7. patře. Obraz a zvuk byl pak přenášen z přednášky na plátno do sedmého patra. Pro dotazy jsme měli rozběhanou telefonní linku mezi oběma sály. Musím říct, že podobná organizace probíhala vůbec poprvé a byla legrace to připravovat. Snad to bylo pro návštěvníky přijatelné a pokud ne, nechte nám v komentáři nějakou zpětnou vazbu, co udělat jinak pro příští nával :).


 

Comments (6)

 1. David says:

  To je mazec teda, ja si pamatuju jeste prvni WUG, kam prislo 5 lidi a navic na vypli proud:)!

 2. Mitch says:

  200 lidí je fajn, ale když člověk tu přednášku vidí streamovaně v jiné místnosti tak to trochu kazí atmosféru… aspoň se člověk pobavil třeba telefonickými dotazy 🙂 Jinak mají u MS pěknou recepční.

 3. kamil says:

  A já trubka jsem tam vzhledem k avizovanému počtu přihlášených nešel, nevěděl jsem, že byl ještě jeden sál :-(.

 4. radim2 says:

  Faktem je, ze ani Pavel Chlubna jakozto organizator byl celkem prekvapeny, ze byla i druha mistnost – timto diky Vitkovi Nemcovi, ze to po technicke strance zajistil. A pokladani otazek po telefonu (v realnem case) a sledovat video se zvukem (streamovane z hlavni mistnosti) s 8s zpozdenim bylo opravdu zajimave 🙂 (jako prezenatace z Mesice).

 5. KFL-MS says:

  Radim, Kamil> No kdyz se zaregistruje 200 lidi, nemuzeme je nechat na holickach. Improvizace a pruznost patri k nasim silnym strankam :)).

 6. V.J. says:

  Nemile mne prekvapilo trapne zmizeni  majetku jednoho z organizatoru primo z jeho zidle pred zacatkem akce. Viva communita!

Skip to main content