Exchange Server 2007: Service Pack 1 se blíží!


Na podzim letošního roku by měl být uvolněn Service Pack 1 pro Exchange Server 2007. Protože se jedná o opravdu velmi zásadní změnu a vylepšení tohoto serverového produktu, byla uvolněna nejprve beta verze 1 a nyní i beta verze 2. Chvilku jsem s touto zprávou otálel a čekal, až si ověřím její dostupnost, ale nyní je již tato testovací verze dostupná jak pro předplatitele MSDN, tak Technet.


Exchange Server 2007


Co je tedy mj. nového?


Standby Continuous Replication  • nový typ replikace transakčních logů a možnost vytvoření záložního (standby) serveru pro účely zálohy a nahrazení primárního serveru v případě jeho výpadku. Ideální pro záložní datacentra!

Office Communications Server 2007  • spolupráce s tímto novým produktem a vytvoření tak kompletní Unified Messaging infrastruktury

Windows Server 2008  • konečně je možné instalovat Exchange Server 2007 na Windows Server 2008 – nově můžete využívat některé z novinek tohoto operačního systému. A nejen to. Správcovské nástroje lze instalovat nově i na Windows Vista a Windows Server 2008.

Exchange ActiveSync Policies  • nové politiky vám konečně umožní mít plnou kontrolu nad nastavením ve vašich mobilních zařízeních – kontrola sítí, připojení, služeb a vlastností přináší opravdu velké množství novinek!

Ukázky novinek v ActiveSync politikách:


EX2K7-SP1-ActiveSync EX2K7-SP1-ActiveSync-Advance


- Martin Pavlis

Comments (1)

  1. Hynek says:

    a konecne by to melo umet anovu opet smime prez webove stranky …../owa

Skip to main content