Windows Vista – analýza bezpečnosti po 6 měsících


Možná je to nějaký tip úchylky, ale velmi často a rád srovnávám různé produkty (pokud se tedy budeme věnovat bezpečnosti), podle míry jejich zranitelnosti. V dnešní době je asi jasné, že každý produkt v sobě nějakou tu chybku bude mít, takže mnohem zajímavější jsou např. informace o tom, jak dlouho po objevení této chyby výrobce dodá aktualizaci, která problém vyřeší… Všechno toto dohromady potom člověku dává představu o tom, jak si jeho vyvolený produkt na poli bezpečnosti vede, jak se vyvíjí, můžete jej rychle porovnat s konkurencí a mnoho dalšího.


Pokud jste na tom podobně jako já a tyto informace vás zajímají, doporučuji vám začít např. na webu Secunia (http://secunia.com). Nalezněte program, který vás zajímá, a nechte si zobrazit všechny detailní informace, o které máte zájem. Vřele doporučuji se podívat např. na ISA Server 2004/2006, které nemají žádnou chybu umožňující vzdálené ovládnutí systému! Po tolika letech opravdu neuvěřitelné číslo a hodně to svědčí o kvalitě a bezpečnosti tohoto produktu.


Ale zpět k nadpisu a tématu Windows Vista. Dnes se na internetu objevil velmi zajímavý článek od Jeffa Jonese, který shrnuje prvních 6 měsíců života Windows Vista a srovnává jej v různých pohledech nejen s konkurenčními systémy, ale i např. s Windows XP. Z tohoto shrnutí jasně vyplývá, že si Windows Vista vedou nadmíru dobře a že bezpečnostní změny v tomto operačním systému jdou správným směrem.


Jsem opravdu rád, že sem mohu tato slova o Windows Vista napsat a nestydět se za ně proto, že by se jednalo o nějaký typ marketingu, který by vám něco vnucoval – zde máte možnost si na konkrétních číslech od důvěryhodných zdrojů tyto informace ověřit! Teprve potom má (alespoň podle mě) taková informace svůj význam a váhu.


6moreducedhigh


Článek: http://www.csoonline.com/pdf/6_Month_Vista_Vuln_Report.pdf


- Martin Pavlis

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Operační systém Windows Vista byl již téměř před rokem dokončen a předán do výroby, od té doby bylo napsáno

Skip to main content