Co týden dal


V duchu páteční tradice volnějších témat (dříve např. páteční minidialogy) otevíráme další sérii a to názory/postřehy/zážitky blogerů na různá témata. Důvodem je fakt, že blog má být i o názorech/zážitcích blogerů a to nejen na poli "techniky". Tedy:


Radim
Nedávno jsem byl v Aténách a v taxiku jsem narazil na opravdu zajímavého chlápka/taxikáře: Povídá: "Jste tu pracovně? A jaký obor?", já na to "IT, Microsoft" a již jsem čekal takové ty věci jako "no jasně, já mám doma ty Windowsy apod." ale taxikář na to: "No já jsem beta tester" a což mi padla brada dolů (mimo jiné služba TechNet Beta Central a ještě ve větší intenzitě zde), to jsem fakt nečekal, taxikář a testuje ve speciálním projektu náš software. Postupně z něj vylezlo, že dříve pro MS testoval bezpečnostní díry a že teď se hodně věnuje Linuxu, píše malé prográmky a doma má 3 počítače (pro rodinu, s Windows a Linuxem). Pokud máte někdo zájem využít jeho taxi služby (a dobře se pobavit s na téma Windows x Linux) obraťte se na mě, dám kontakt. (p.s. mluví dobře anglicky)

KFL
Já mám tento týden dovolenou, ale jak vidíte, žádná sranda mi nesmí ujít :). V průběhu tohoto týdne vyšel na serveru root.cz rozhovor, který jsme dělali cca před třemi týdny s jeho šéfredaktorem, Petrem Krčmářem. Z minulého týdne také mohu prozradit, že jsme pro vás natáčeli další video ITs Showtime na téma licencování a kromě toho jsme projezdili republiku křížem krážem u příležitosti akadamického uvedení Windows Vista a Office 2007 na univerzitách.


Tomáš (aneb - Co mi týden dal a osud vzal)
Našel jsem si čas na přečtení rozhovoru na výše uvedeném linku (Root.cz) a musím říct, že kdybych byl psychologem, nebo sociologem, tak mám dostatek podkladů pro seminární, ne-li dizertační práci (:o))). Jestli hokej patří mezi dynamické sporty, tak diskuse čtenářů na onom serveru je milionkrát dynamičtější. Postupný útok, přechod do útočného pásma, střela na branku, poziční hra, tvrdá defenzíva, hra nahoru a dolů - v tomto duchu se diskutovalo. Jsem dalek nějakých komentářů, názor ať si udělá každý sám (:o))).


.....a taky jsem byl včera na WUGu v Hradci Králové (setkání sdružení Windows User Group). Přednášel Kamil Juřík na téma Novinky v Office 2007. Mimo spousty zajímavých tipů a věcí se Kamil věnoval aplikaci Groove 2007 pro sdílení pracovních prostorů, dokumentů apod. a musím říct, že tato aplikace nadchla všechny zúčastněné.


Před chvílí jsem se bavil u nás na střeše, kde máme zřízenou terasu se stoly, stromy a kuřárnami, s pupkáčem a kejtičkou (jak se mí kolegové pěkně nazvali) o cvičení, sportu, dobrém bydlu, tloustnutí, hokeji, motorkách a dalších věcech. Což bylo jakýmsi milým připomenutím, že se blíží další prodloužený víkend (tedy pokud si i v pondělí berete volno) a je spousta možností, jak si jej užít. Takže vám přeji, abyste si na chvíli odpočinuli od soustruhů, tavení rudy, ježdění kombajnem, kácení stromů a tak.   


 


Tedy v pátek budeme kombinovat tuto sérii dále s pátečními minidialogy.


Radim

Comments (0)

Skip to main content