Live Messenger: mini tip


V poslední době se mě několik lidí ptalo na takovou drobnost. Windows Live Messenger (WLM) má takovou pěknou funkci, která umožňuje ve vlastní zprávě vedle jména zobrazovat hudbu, kterou uživatel právě poslouchá. Zapíná se buďto ve vlastnostech Live Messengeru anebo přímo v hlavním okně messengeru kliknutím na šipku u vlastní zprávy a zaškrtnutím volby "Show what I'm listening to" (česky to bude nejspíš Zobrazit přehrávanou skladbu).

 
Windows Live Messenger posléze zaktivuje svůj plug-in ve Windows Media Playeru a "tahá" z něj informace o skladbě, kterou právě uživatel poslouchá. Až potud jednoduché. Nicméně uživatelé kolikrát řeší, že všechno zapnou a přesto WLM nezobrazuje nic. Proč?

Plug-in je totiž nutno explicitně aktivovat ještě ve Windows Media Playeru. Stačí vyvolat dialog vlastností, nakliknout záložku plug-ins, posléze background a zaškrtnout tu správnou volbu.

 

A voila, hláška je na světě :).Nezbývá než dodat, že WLM umí zobrazovat názvy skladeb i z jiných přehrávačů (Winamp atd.), stačí si jen stáhnout patřičný plug-in do uživatelem preferované aplikace.

Pěkný víkend,
- KFL

Comments (0)

Skip to main content