Zápisky z fronty, díl II.


V lednu se na tomto místě objevil článek od kolegy, který odešel pracovat do Redmondu. Už tehdy vzbudil článek přívětivý ohlas, a tak dnes navážeme, abychom vám přinesli trochu neoficiální pohled na to, jak se pracuje pro Microsoft v Redmondu. Pokračuje David Pavlík..

------------------------------
Příběhy odborného referenta II.

..aneb jak se zabavit po práci?
Nechme dnes Microsoft stranou a podívejme se na to, co můžeme dělat mimo pracovní dobu …

Konečně jaro
Vážení přátelé, rád bych Vás všechny přivítal z jarního Seattlu. Konečně jsme se dočkali i sluníčka a musím říct, že si toho tady člověk daleko více váží. Už nám tady pršelo poměrně dlouho a jarní počasí nám přišlo akorát vhod. Po dlouhé zimě sportovně založení zaměstnanci zase vyrazili na hřiště, kde se věnují různým sportům, jako například americkému fotbalu nebo baseballu. (ilustrační mapka – přepněte si na aerial (když už jsme u toho, hřiště těsně sousedí s jednou důležitou budovou! - pozn. KFL :)). Náš tým například minulý pátek skončil už ve tři odpoledne a šli jsme si zahrát basket. To je jedna z výhod našeho campusu, že téměř u každé budovy máme nějaké hřiště.

Takové jiné fitko
Když prší, musíme vyrazit do „fitka“. Vzhledem k velké popularitě tohoto centra mezi místní komunitou, „fitko“ u hlavního campusu je opravdu velké (Pro Club). Dá se tu strávit hodně času, já mám osobní rekord 4 hodiny. Výhodou je, že téměř vždy narazím na někoho známého, takže často to, co shodím, hned naberu v Pro Club Grillu, kde si dám svůj oblíbený chicken burger s avokádem. Kromě standardních fitness zařízení se zde dá najít několik bazénu, haly na basketbal, tenis, volejbal, ping-pong a další, místnosti pro spinning, aerobic, nyní populární pilates, squashové a rocketbalové kurty. Existují tu i Microsoft ligy téměř pro každý sport a docela často se tu hrají turnaje. Právě se snažíme zformovat Server & Tools Online Basketball tým. Pro manželky, přítelkyně a vůbec všechny, jejichž protějšek rád cvičí a oni se do toho až tak nehrnou, jsou tu vynikající lázně se všemi možnými zkrašlovacími a relaxačními službami – masáže, kosmetika, pedikúra, manikúra,  kadeřnictví apod. Ale pozor, při placení opravdu odlehčíte peněženku (není se čemu divit, že :).

A co pro nás necvičící
Samozřejmě se ve fitku nedá trávit veškerý čas, a proto jsem rád, že tady existují i další zábavy. Stejně jako u nás chodíme do kina, do hospody, do barů (můj nejoblíbenější - http://www.taphousegrill.com/ - mají zde 160 točených piv), do klubů, do divadla. Co je zde navíc je NBA – můžu všem vřele doporučit při návštěvě Seattlu si zajít na zápas Supersonics (http://www.nba.com/sonics/). Ještě více je tu populární americký fotbal (http://www.seahawks.com/ - minulý rok dokonce vyhráli titul) a baseball (http://seattle.mariners.mlb.com/index.jsp?c_id=sea). Výhodou velké populace lidí pracující pro Microsoft, máme zde poměrně široký systém slev – každý full time zaměstnanec dostane kartičku Microsoft Prime a pak už si stačí vybírat podle http://www.microsoftprime.com/Home.aspx.

Přátelé a kamarádi … kde Vás najít?
Jediný opravdový problém je, najít si v Seattlu a okolí kamarády. Strategií je několik, nicméně zatím žádná pro mě výrazně nezafungovala: Hobby – spousta lidí se zde organizuje v komunitách a dělají spolu různé činnosti, od pletení po čištění parků. Bohužel jsem zatím nenašel tu správnou pro mě. Rodiče – vždy mě překvapí, když kolem sebe vidím plno párů s malými dětmi. Ano, vypadá to, jako kdyby zaměstnání v Microsoftu řešilo problém populační krize. Téměř všichni mí známí z Čech a Slovenska už mají potomky nebo na ně čekají. A to už ani nemluvím o mých spolupracovnících – plno jich má více než dvě děti, což mě překvapuje v porovnání s Evropou. Přemýšlel jsem nad tím z hodně úhlů a zjistil, že problém asi bude ve mně. Je mi 26, na potomky zatím nemyslím, a proto najít mou cílovou skupinu bude prozatím asi složité. Ale beru to tak, že je to daň za nové zážitky a zkušenosti.
------------------------------

Volné pokračování se budeme snažit zajistit ještě do prázdnin :).

Příjemný víkend,
- KFL

Comments (0)

Skip to main content