Microsoft Global MVP Summit 2007 – reportáž z akce 


Čas od času se na tomto blogu skloňují tři písmenka - M-V-PMVP, nebo-li Most Valuable Professional, je ocenění Microsoftu pro nejaktivnější bloggery, přednášející, autory článků apod. v technických komunitách. Více o tomto programu naleznete rovněž zde.


Letos se pro členy MVP programu pořádala v Seattle a Redmondu celosvětová konference pod názvem Microsoft Global MVP Summit 2007 (13.-15. března). A vy se teď spolu se mnou podívejte, o čem to celé vlastně je.


Praha - Paříž - New York - Seattle


Když si na vás "soudruzi" v USA vymyslí posun času a upozorní, že na přestup v New Yorku zbyde méně než 2 hodiny času, a když chcete zachovat podobnou cenu letu, statisíce náhradních spojů se opravdu nenabízí. Proto většina cestujících (MVP-ků) zvolila let Praha - Paříž - New York Seattle. Střípky z této cesty a dalších dnů si rovněž můžete přečíst na blogu Petra Buchmaiera a Pavla Kozy, (případně zde: Den 0, 1, 2 a 3). Já jen dodám - nikdy, opravdu nikdy, a ještě zdůrazňuji nikdy necestujte takto kostrbatě (nebudete-li muset). Že s námi v Paříži cestoval autobus po všech různých terminálech, než nás dovezl na terminál bezprostředně sousedící s tím příletovým - fajn. Že jsme odletěli z Paříže do New Yorku s 30. minovým spožděním - fajn. Že jsme v New Yorku dobíhali let, abychom zjistitli, že jeden náš kolega, který cestoval přímo z Prahy do New Yorku (a měl původně mít ještě méně času na přestup než my) již na nás 30 minut čeká - fajn. Ale, že nám dorazili kufry až druhý den po příjezdu, to už jaksi na mě bylo moc. Mám holt štěstí. Dva Summity, dvakrát zpožděný příjezd kufrů (:o))).


Viděl jsem Billa


Sice jsem Billa (nemusím dodávat Gatese, že ne?) už v minulosti viděl, ale aby mi to máma i ostatní věřili, letos jsem si jej i zvěčnil.


V Microsoftu požívá totiž celý program a tato konference poměrně velkou prestiž - uvítací plakáty, zapojení kolem 2000 zaměstnanců + "keynote" Billa Gatese jsou toho dokladem. Summitem to tu prostě žije. Veškerý obsah přednášek je rozdělen podle kompetencí, za které jsou členové programu MVP nominováni (dohromady kolem 60). Ze strany Microsoftu jsou tu exekutivci, vývojáři produktů, lidé z produktových skupin, techničtí lidé a spousty dalších, kteří se starají o hladký průběh akce.


Jenom pro přehled, je tu přes 1700 členů programu Most Valuable Professional z celého světa. Do akce je zapojeno 2000 zaměstnanců Microsoftu včetně samotného pana "chairmana". A jak již kdysi psal KFL o jiné akci, i tady všechno klape jako hodinky.


Independent Experts, Real World Answers 


Citací z výše uvedeného loga chci říci, že Microsoft už dávno není "moloch", který neposlouchá své okolí, uživatele, partnery. MVP si na summitu rozhodně nebrali servítky a reportovali, dávali zpětnou vazbu, přeli se s lidmi z produktových skupin o všemožných tématech. Proto si myslím, že se letos tento 3 denní maraton přednášek a setkání opravdu vydařil.


A ještě malý dodatek - I když se jedná o program společnosti Microsoft (tedy to MVP, nebo-li program Most Valuable Professional), jeho členové jsou na Microsoftu nezávislí. A hlavně, nejedná se o žádné zaměstance Microsoftu.


Zpátky domů


Trochu záměrně jsem byl stručný, neboť vás nechci připravit o zajímavé čtení na blozích výše uvedených kolegů. Zde se dozvíte více pikantností a podrobností o celém pobytu, který jsme si o pár dnů prodloužili a zpestřili o dva zajímavé výlety. Cesta zpět pak byla standardní, tentokráte jsme vynechali zastávku v Paříži, a dokonce nám dorazili v pořádku i naše kufry. A abych jen pořád nepsal, podívejte se se mnou na pár fotek z několika set, které jsem ve Státech pořídil.

  
                               Parta hic                                                                Dz Čérmen


  
                      Mount St. Helen                                                               Muzeum letectví                            
                           Mobile Jesus                                                                  Umělecká


 


 


TomášP.S: Trochu si přihřeju polívčičku - kdybyste měli jakékoli dotaz k MVP programu, či věděli o zajímavých lidech, které by stálo tímto titulem ocenit, napište mi na mvpczsk@microsoft.com.

Comments (0)

Skip to main content