TechReady4 – zápis II.


A jsme zpět v ČR. Během týdne nějak nebyl čas na psaní, protože jakmile je TechReady (TR), není čas prakticky na nic. Přednášky a dema běží od rána, mezi každým kouskem je půl hodiny pauza, pak oběd a znovu dokola. Kromě vzdělávacích bloků je dobré ještě navštěvovat hands-on-laby (HOL), které běží celý den a kolikrát až do pozdního večera. A nesmíme zapomenout na zábavu, tedy nejrůznější aktivity, které během TR probíhají po večerech.

Poté, co nám skončily víkendové DPE meetingy, jsme se vrhli do víru TR. Rozpis přednášek a HOLů čítal přes 1000 tracků z nejrůznějších odvětví (Longhorn, Exchange, Vista, System Center atd.) a dá se s jistotou říct, že nebylo v lidských silách navštívit všechna zajímavá témata. Možná vás napadne, jak vůbec taková akce probíhá, resp. v jakých prostorách. Pro mě bylo tohle TechReady první, takže dojmy jsou zcela čerstvé a "nezkažené" předchozími akcemi :).

Centrem všeho dění je WSCTC, neboli Washington State Convention and Trade Center. Na české, prostorem limitované, stavební poměry jen těžko představitelný areál, který zvenčí vypadá jen jako trošku větší budova se střešní nástavbou (objektivně vzato - tenhle areál stojí v centru Seattlu, takže věta o prostorovém omezení až tak úplně neplatí, ale v pražském centru by se něco takového stavělo dost těžko :)). Šest pater, desítky sálů, dvě obří haly, široké koridory, veškeré zázemí a rozloha malé vesnice. Ale ani to nestačí, protože v okolních dvou hotelových komplexech TR okupuje další volné sály. V praxi to potom vypadá tak, že půlhodinové pauzy mezi jednotlivými bloky člověk tráví přesunem mezi sály anebo budovami. Což je obtížné, když podobné úmysly sdílí dalších tisíc lidí.. Ale je to zábava.

Další zajímavou kapitolou je stravování. Přestože se jedná o vpravdě mega-akci, je zcela nepochopitelně zajištěn kompletní catering. Přál bych vám vidět snídat 2+ tisíce lidí v jednom sále, aniž by vznikaly kilometrové fronty a všichni byli najezení a pryč ze sálu do půl hodiny (ve spěchu). Neuvěřitelné. K dispozici byla hala o rozloze Staroměstského náměstí, kde se podávala snídaně a oběd, během dne potom na všech možných místech bylo k dispozici něco malého k zakousnutí a samozřejmě úplně všude spousta pití.

Nikdy mě nepřestane fascinovat organizace něčeho podobného.. Když pomineme jídlo, tak na všech místech jsou "uvaděči", kteří kontrolují účastníky podle visaček, napovídají kudy kam, u každého sálu je potom tým registrující účastníky dané hodiny (čtení čárových kódů; člověk si pak může zpětně vyžádat seznam přednášek, na kterých byl), do toho obsluha stravovacích zařízení atd. Mimo areál TR jsou tu potom desítky minibusů a autobusů, které rozvážejí účastníky na návazné akce (třeba party :). Neuvěřitelné soukolí, které funguje zcela bezchybně.

Nemůžu opominout fakt, že v okolí jednoho kilometru od WSCTC je extrémně zhuštěná koncentrace "majkrosofťáků". Narazíte na nich ve všech větších hotelech, v obchodech, restauracích, zkrátka všude. Dokonce i u McDonalda v devět večer. Když jsme jeli s kolegou taxíkem na večeři, tak nám řidič prozradil, že v období čtyř TR dnů bývá v centru Seattlu nejrušněji za celý rok. Ani Vánoce prý nejsou tak hektické. Chtěli jsme pokláboosit víc, ale když jsme odpověděli negativně na otázku "Do you believe in God?", pustil se do nás s teologickou přednáškou, která trvala až do destinace.

Pro popisky najeďte kurzorem myši nad fotku..


Davy míří na TechReady a snídani.. Jídelna ;)
Komu nechodila wifina, mohl řešit e-maily odtud.. Sál na keynote a jistota, že nikdo nemine žádný aspekt přednášky..
 Na některé přednášky byl extrémní nával (tady se měly rozdávat věci zdarma :) .. Pár přednášek bylo v odlehčeném stylu..

Týden v USA utekl jako voda a během něj jsme zvládli spoustu věcí. Prednášky, vyřizování e-mailů, HOLy, snídaně, party, pár piv při klábosení v baru a především celý ten maraton, kdy den začínal v půl sedmé ráno a končil kolem půl dvanácté večer. Cesta zpět byla nutným zlem, ale přežili jsme to bez úhony a v sobotu ráno úspěšně přistáli na Ruzyňském letišti. Bohatší o novinky, znalosti a nějaké ty zážitky. Většinu z nich s vámi budeme sdílet během našich přednášek, webcastů a seminářů. Letní turnus TR vynecháme a za rok nás to čeká znovu. Těšíme se..

- KFL

Comments (2)

  1. Andy says:

    Vzhledem k tomu, ze se tam clovek normalne nedostane uvital bych vice fotografii … jinak i tak stoji za to videt, v jakem rozsahu MS porada akce.

  2. blogCZSK says:

    Andy> Mrknu do archivu, nebyl moc cas fotit :(. Pokud ale dam dohromady jeste aspon 6 dalsich obrazku, udelam z toho galerijni post :).

    Vzhledem k tomu, ze je to interni akce firmy zase nemuzu uplne vsechny fotky dat na verejny odiv. Napriklad sklebici se kolegy, hromadu tasek z nakupu ve firemnim shopu apod. ;).

    – KFL

Skip to main content