Outlook 2007 – mini tip


Poslední dobou se ke mně dostalo několik dotazů ohledně nové funkce Outlooku. Jedná se o náhledy příloh přímo v těle zprávy, což je nová vlastnost podokna čtení (reading pane) v MS Outlook 2007. Když totiž kliknete v tomto panelu na přílohu, Outlook se zeptá, zda má přílohu zobrazit a posléze ji zobrazí. Potud vše v pořádku. Zcela překvapivě ovšem uživatelé nějak nemohou přijít na to, jak zobrazit zpět danou zprávu. Tedy aniž by museli překliknout mezi dvěma zprávami tam a zpět. Nějak mě podobná otázka nenapadla (nejspíš proto, že jsem po zobrazení přílohy nepotřeboval znovu číst zprávu :), a tak jsem začal pátrat.

Řešení je překvapivě velmi jednoduché. Na obrázku níže vidíte výřez podokna čtení s testovací zprávou. Příloha není zobrazena.


Přílohu si zobrazíme kliknutím na její název (či ikonu) a panel ji zobrazí:


A jak teď zpátky na text? Zkrátka klikněte na políčko Message (v české lokalizaci nejspíš Zpráva) vedle přílohy. Outlook přílohu zavře a zobrazí zpátky originální e-mail. Jednoduché :).

- KFL

Comments (4)

 1. Honza Růžička says:

  Hezkej a jednoduchej návod na hezkou a jednoduchou věc. 🙂

  Trošku se bojim na co všechno se budou uživatelé ptát až se OFF2007 rozšíří.

 2. Anonymous says:

  Tenhle maličkatý freeware prográmek na prohlížení PDF souborů používám už leta na svém USB disku, jako

 3. pg says:

  Dobrý den, v MS Outlook 2007 v Kalendáři nefunguje funkce "Hledání". Ze serveru Microsoft jsem pochopil že pro tuto funkci si musím dokoupit nějaký plugin. Chtěl bych se zeptat jestli jsem to pochopil dobře. Děkuji

 4. KFL-MS says:

  pg> V MS Outlook 2007 samozrejme hledani funguje a zadny placeny plug-in neni potreba. Pokud provozujete novy Office na Windows XP, system vas pravdepodobne vyzyva k instalaci Windows Desktop search 3.0, ktery je ke stazeni na strankach Microsoftu zdarma.
  – KFL

Skip to main content