Windows Live Writer (beta)


Tento post vzniká za použití nového nástroje z dílny Microsoftu. Přivedl mě na něj německý kolega, kterému jsem koukal přes rameno 🙂 na jednom z meetingů. Jmenuje se Windows Live Writer a je v tuto chvíli veřejně přístupný jako beta. A co všechno umí?

Podporuje několik blogovacích systémů (viz obrázek). Z těch "našich" je to hlavně Community server a MSN Spaces. A funguje úplně úžasně. Při konfiguraci zadáte svůj blogovací účet a Writer posléze provede připojení  na systém a stáhne si nastavení blogu. Například i definice CSS, takže článek píšete přímo ve vzhledu, pod kterým vyjde na ostrém systému. Člověk aspoň při psaní vidí, jak to bude v reálu vypadat.

Druhou důležitou vlastností je vkládání fotek a obrázků. Writer podporuje ukládání na FTP server a samozřejmě do repository na Community serveru. Při editaci článku potom člověk prostě vloží obrázek, nadefinuje ho a v okamžiku publikace Writer zařídí vše potřebné. Přepíše odkazy, uploadne obrázek a je hotovo. Skvělé!

Další funkce jen v rychlosti - komfortní vkládání odkazů, formátování textu, zadávání kategorií (pokud blogovací systém podporuje), odrážky, číslování, změny fontů, zkrátka všechno, co si od takového nástroje dovedete představit. Je to zkrátka prima. Zkuste si to!

Link: http://windowslivewriter.spaces.live.com/

- KFL

Comments (6)

 1. alex says:

  pouzivam to pouze jako ukladani textu, protoze formular na webu se refreshne prilis brzo

  porad to nesmyslne zkracuje dlouhe odkazy ?

  bude tam nekdy podpora pro dotnetnuke ?

 2. blogCZSK says:

  alex> Nevim, pouzivam ho teprve chvilku :). Az zjistim, dam vedet..

  – KFL

 3. Tomáš Herceg says:

  Je možné si nějakým způsobem přidat podporu vlastního weblogovacího systému?

 4. blogCZSK says:

  Tomas> Prozatim ne, ale uvidime, s cim prijde finalni verze.

 5. Anonymous says:

  Před několika měsíci jsme publikovali článek o Windows Live Writer , který vyšel ve stádiu první bety

Skip to main content