Páteční minidialog VIII. – Láďa Šolc


Jak asi tak může začít osmý minidialog v řadě, když se chceme vyhnout opakujícím se úvodům? Takže dnes výjimečně bez jakýchkoli průtahů :). Je tu Láďa Šolc a my mu děkujeme za to, že si  našel čas odpovědět na pár všetečných dotazů.


Když se řekne Technet blog, co tě napadne jako první?
Napadne mě, že “konečně” začalo něco, co nás spojuje. Co nám dává možnost zveřejnit svoje názory a myšlenky bez zbytečných flame warů. Mám na mysli zejména technické lidi. Až budeme na blogu recitovat svoje básničky z dětství, tak bude tahle záležitost ve finále :).

Nejzapeklitejší problem, ktery jsi řešil v posledním měsíci?
Moje dcera chtěla vytáhnout zub. To vůbec není legrace – kapesník, zrcadlo, slzy v očích... Udělal jsem analýzu rizik a vzdal jsem to. Vypadnul sám, hned druhý den. V práci to bylo nasazení našeho nového antiviru do velké a významné společnosti.

O čem budeš blogovat během víkendu?
O víkendu se budu učit hrát na klávesy (vánoční dárek mojí dcery). Hned jak se naučím “Skákal pes”, tak budu blogovat o zkušenostech s Forefront client a taky jsem slíbil Radimovi, že napíšu něco o něm. Tak možná dojde i na to.

Až v sobotu večer přestaneš pracovat, co budeš dělat během volného času do nedělního rána?
Moje práce je moje zábava, takže vlastně nemám volno nikdy (to zní dost divně), nebo mám vlastně volno stále. Ale reálně to vidím tak, že hned jak se naučím tu písničku, tak si dám víno a napíšu článek o Radimovi.

Kdybys lezl na Mont Blanc a měl strikně nakázáno vzít si s sebou pouze jednu věc. Co by sis kromě notebooku, PDA, Smartphonu, USB kabelu, myši, webkamery, zdroje a pěti náhradních baterek vzal?
Když jsem tam byl minule, tak jsem měl ještě balík DVD s Technetem a šerpa táhnul basu piv.

Typický rys Microsoftí kultury
Spousta silných osobností s různými názory, různými styly a velkým potenciálem realizovat svoje nápady. Najít typický rys není jednoduché. Všichni jsou samostatní a razantní a při tom součástí ekosystému. Nebo... Že by láhev coca coly na stole?

Tvoje nejoblíbenější - barva, film, kniha, operační systém?
Barva: Navy – uklidňuje mě. Film: Proměna – věřím, že lidi umí víc, když mají příležitost to dokázat. Kniha: Bohatý táta, chudý táta – jsem v podstatě realista, občas potřebuji motivaci k posunu kupředu. Operační systém: MS DOS 6.22 – to byla láska na první pohled. Do dneška mám IO.SYS, COMMAND.COM a MSDOS.SYS na disketě vždycky při sobě. Autoexec.bat a config.sys už dám dohromady sám :).

Co bys popřál našim čtenářům na víkend
Víkend? Dneska já pátek? Kdybych to věděl ráno, tak bych si neplánoval na zítra mítink. Venku je plno sněhu, je zima a sněhulák je dobrej počin (i když nevydrží), tak užívejte zimy a stavte.


Nesmím samozřejmě zapomenout na archiv starších rozhovorů s bloggery.
Pěkný víkend všem!

- KFL

Comments (0)

Skip to main content