Zápisky z fronty, díl I.


Před časem nás (jako obvykle) napadlo, že by nebylo špatné přiblížit vám situaci a atmosféru chvíle, kdy se coby zaměstnanec Microsoftu přesunujete do centrály v Redmondu. Shodou okolností jeden z našich kolegů začal v USA pracovat koncem loňského roku, a tak jsme ho požádali, zda by nemohl čas od času psát různé postřehy z pobytu za mořem. Dnes nám přišel první úryvek, a tak se o něj rádi podělíme. Zkusíme kolegu nalomit, aby se příště rozepsal trošku víc :).


-----------------------------
Příběhy odborného referenta: NEO v Microsoftu
Představení
Vážení přátelé, předem mi dovolte, abych se Vám představil. Jmenuji se David Pavlík a v Microsoftu se již čtvrtým rokem věnuji různé činnosti v oblasti online technické podpory. Aktuálně se nacházím v Redmondu, v sídle Microsoftu (tzv. corpu). V mé současné roli se starám o globalizaci webů http://technet.microsoft.com a http://msdn.microsoft.com. Nechci Vás zatěžovat různými pracovními tituly, takže mě můžete nazývat odborný referent. Tyto články by měly být krátké postřehy o tom, co mě zde zaujalo.


Jak to pro mě všechno začalo
NEO
Spoustě lidí může NEO evokovat sci-fi Matrix - hlavního hrdinu v podáni Keanu Reeves. Nicméně o to tady nepůjde. V pondělí 18. záři jsem vyrazil prvně do práce v Microsoftu. I když do práce přímo ne, zatím jen na školení. A to školení se právě jmenuje NEO - New Employee Orientation. Konají se každý týden, někdy každé dva týdny a je to první školení pro všechny nováčky v MS US. Naše skupina se skládala asi ze 100 lidi, opravdu pestrá směska - Američané, Indové, Číňané, Italové, Irové a jeden Čech. (To jsem byl já :-). Povídali nám o všem možném, jak se pohybovat v campusu (=mezi budovami MS) nebo jaké máme zaměstnanecké výhody a jak je využít. Na oběd byl vždy sendvič, takže nic moc 🙁 - jo, naše česká kantýna to nebyla.  Ve stejném rytmu probíhal i den druhý. Konečně, když jsem si myslel, že třetí den budu pracovat, tak mě kontaktovala má „relocation specialist“ a vyrazili jsme vyřizovat bankovní účet a také mi předala složku různých informaci co a jak v Americe.

Annual cold
Ve čtvrtek jsem si už myslel, ze vyrazím do práce a budu trochu užitečný, ale k tomu nedošlo. Měli jsme annual company meeting, což je akce, na kterou se sejde asi 20,000 lidí a celý den jedou přednášky a show od předních představitelů Microsoftu. Celá akce se koná v Safeco Field, což je jedna z nejlepších baseballových arén v US. Vzhledem k tomu, že je otevřená a je u moře, je tam dost zima a byl jsem nějakou dobu nachlazený, stejně jako mí kolegové. Ti mi potvrdili, že je to tak každý rok, takže každoročně si z Annual company meetingu odnesou Annual company cold.

Bulding #5
Konečně v pátek jsem se dočkal -  vyrazil jsem do práce - dostal jsem přiřazenou „office“ bez okna, kterou sdílím s kolegyní z Irska. (Co jsem slyšel od zkušenějších kolegů, je příděl okno/bezokno kanceláří řízen poměrně propracovaným systémem - pozn. KFL). Výhodou (nebo nevýhodou? 🙂 je, že nemám ani tušení o čase nebo jaké je venku počasí. Ale nic moc příjemného bez okna to teda není. No, nic naplat, budu si muset zvyknout. Zatím se zde jen tak rozkoukávám - zjistil jsem například, že v každé kuchyňce máme automat na kávu od Starbucks. Celý Seattle je závislý na kávě, ale o tom zase až někdy jindy.
-----------------------------


- KFL

Comments (5)

 1. Harry says:

  Zajimavy insider pohled, diky a tesim se na dalsi dily.

 2. zxevil150 says:

  Pz1BW3 r u crazzy? I told u! I can’t read!

 3. zxevil151 says:

  eJxpNN r u crazzy? I told u! I can’t read!

 4. zxevil153 says:

  sgBhED r u crazzy? I told u! I can’t read!

 5. zxevil154 says:

  tBVBrq r u crazzy? I told u! I can’t read!

Skip to main content