Páteční minidialog V. – Marian Henč


V pořadí již pátý minidialog Vám představuje dalšího blogera, s jehož články se můžete na stránkách TechNet Blogu setkat. Jedná se o Mariana Henče.

Když se řekne Technet blog, co tě napadne jako první?
Cože? Co to je? Ne, vážně, když slyším Technet blog, tak si představím jeho duchovního otce – Radima Petratura. Hlavně si vzpomínám na začátky, když začínal budovat Technet blog. Nikdo jsme tenkrát nevěřili, že blog bude někdo číst. Teď když vidím statistiky návštěvnosti, tak fakt smekám.

Nejzapeklitější problém, který jsi řešil v posledním měsíci?
Už delší dobu řeším, jak odnaučit malou budit se ve čtyři ráno. Manželce se to zatím taky nepovedlo. Je to úkol nad lidské síly.

O čem budeš blogovat během víkendu?
O víkendu zásadně nebloguji, snažím se dospávat chybějící ranní hodiny z celého týdne.

Až v sobotu večer přestaneš pracovat, co budeš dělat během volného času do nedělního rána?
Zapálím si oheň v krbu, otevřu plechovku nějakého dobrého piva (rozuměj Gambrinus) a přečtu si nějakou netechnickou knihu. Pokud nevytuhnu před dokončením prvního odstavce, tak se pustím do dalšího. Můj rekord jsou tři odstavce (:o))).

Kdybys lezl na Mont Blanc a měl strikně nakázáno vzít si s sebou pouze jednu věc. Co by sis kromě notebooků, PDA, Smartphonu, USB kabelů, myši, webkamery, zdroje a pěti náhradních baterek vzal?
Cože? Mont Blanc? Tam bych asi nelezl, mám strach z výšek. Mně by stačilo zůstat v základním táboře, tam si člověk taky užije (:o))). Jiným bych asi poradil vzít si s sebou dobrou kondičku.

Typický rys Microsoftí kultury?
Mluvit ve zkratkách. Taky jsem se už nakazil a na manželku občas mluvím plynně Microsoftštinou (EA, SA, BIF, TSP, SSP apod. (:o))).

Tvoje nejoblíbenější - barva, film, kniha, operační systém?
Barva – modrá je prostě dobrá
Film – naposledy jsem viděl Borata a ten mě fakt dostal. Ten člověk je vážně šprýmař.
Kniha – cokoliv od Stephena Kinga (nejraději mám To). Z komiksů mě nejvíc baví Sandman od Neila Gaimana (škoda jen, že jej u nás vydávají černobíle). 
Operační systém – pokud by se dal Exchange Server považovat za OS, pak asi ten (:o))). Když člověk pronikne až do jeho hlubin, tak zjistí, že je to svět sám pro sebe, takový další OS.

Co bys popřál našim čtenářům na víkend?
Get-Weekend -Identity ThisWeekend | Enjoy-Weekend

Pěkný víkend za celý bloggerský tým přeje
Tomáš

Comments (1)

  1. ivan says:

    Velmi fajn.Vidim, ze aj v Microsofte su normalni ludia s manzelkou a detmi. 🙂

Skip to main content