Je libo konvertor? Aneb co dělat, když chcete otevírat a ukládat formáty aplikací Excel, Word, PowerPoint 2007…


Jak jistě víte, spolu s novou sadou Office 2007 přichází nové souborové formáty pro Excel, Word a PowerPoint. Microsoft uvedl doplněk s názvem ‚Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats ‘, který umožní pracovat s novými formáty ve starších verzích Microsoft Office.


Pokud máte Microsoft Office XP nebo Office 2003, pak tento doplněk rozšíří možnosti otevírání a ukládání souborů přímo z aplikací Excel, PowerPoint a Word o nové formáty. 


Pokud máte Office 2000, pomocí tohoto doplňku může převádět formát přímo v Průzkumníku Windows, volbou povelu Uložit jako…  (Save As…) z kontextové nabídky souboru. Poklepáním na soubor jej lze ovšem také otevřít, neboť nejprve dojde ke konverzi mimo aplikaci a poté k otevření souboru samotného.


Instalace
1)    Proveďte aktualizaci aplikací Office XP nebo 2003 pomocí Microsoft Update (toto je důležitý krok, pokud jej vynecháte bude k dispozici pouze možnost konverze souborů z Průzkumníku Windows)


2)    Stáhněte a nainstalujte samotný doplněk ‚Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats‘  z http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466 (česká verze bude také k dispozici, zatím je možno využít anglickou verzi spolu s českým Office)


3)    Hotovo!


Poznámky
Instalace tohoto balíčku nerozšíří funkcionalitu starších verzí Office o nové funkce, které jsou k dispozici pouze v nové verzi. Pouze umožní otevírat a ukládat nový formát.


(!) Upozornění:
pokud máte již na daném počítači instalován Office 2007 v betaverzi (tedy například Beta 2 Technical Refresh), neinstalujte tuto finální verzi balíčku. KB článek 928499.


Pokud budete chtít pomocí tohoto balíčku otevřít soubor vytvořený v betaverzi Office 2007, podívejte se nejprve na tento KB článek  926054.
O tom jak to vše funguje zase někdy příště…


- Honza Kališ

Comments (8)

 1. blogCZSK says:

  Užitečné info. Díky.

  Pepino

 2. michal says:

  Nebude tento doplněk možné nainstalovat přes WSUS ? Bylo by to celkem užitečné …

  díky

  M.

 3. blogCZSK says:

  Přes WSUS tento balíček instalovat nelze, neboť není součástí Windows Update. Lze jej však hromadně nainstalovat konvenčními prostředky, jako SMS, Skupinová Politika,…

  Po stažení je to EXE, ale lze jej rozbalit a získat MSI balíček. Přepínače pro možnosti, které balíček nabízí:

  /extract:path, extracts the content of the package to the path folder

  /quiet, runs the package in silent mode

  /?, shows this help message

  Honza Kališ

 4. zxevil150 says:

  CTyE0d r u crazzy? I told u! I can’t read!

 5. zxevil151 says:

  luDZuj r u crazzy? I told u! I can’t read!

 6. zxevil153 says:

  IOdwCp r u crazzy? I told u! I can’t read!

 7. zxevil154 says:

  SHgZ37 r u crazzy? I told u! I can’t read!

 8. zxevil155 says:

  Wrnv2n r u crazzy? I told u! I can’t read!

Skip to main content