Dobytí Barcelony, část II.


IT Forum je v plném proudu. Téměř pět tisíc lidí se pohybuje areálem a dalších několik stovek organizátorů, číšníků a obslužného personálu taktéž. Přiblížit atmosféru něčeho tak mamutího lze jen těžko. Nicméně nevěšte hlavu. The Virtual Side nabízí spousty videí, ať už jde o představení technologií, pohledy do zákulisí, vtipné rozhovory, anebo jen pohled na to, jak pulzující CCIB během akce vypadá. Na své si přijdou i profesionálové, kteří "slouží" na stáncích "Ask The Experts".

Tam jsem strávil většinu včerejška a dneška i já. IT Forum je primárně o představení nových technologíí, prezentování zkušeností s provozem stávajících technologích přímo v Microsoftu (nakolik obtížné je spravovat Sharepoint s celkem 50 TB dat jsem se dozvěděl na před-konferenci v pondělí), budováním kontaktů a získávání infomací. Stánky Ask The Experts (ATE) jsou od toho, aby poskytly tazatelům co nejlepší informace a kolikrát i více. Moje stanoviště bylo samozřejmě u stánku Exchange Server 2007 a dlužno dodat, že o těžké chvilky, ale i zábavu, nebyla nouze. Lidé se chodili ptát na spousty věcí, ať už šlo o Ex2007 anebo i o verze 2003 či 2000. Rozpětí dotazů bylo naprosto olbřímí. Od filozoficky laděných dotazů či zájem o základní představení Ex2007, až po naprosto detaily pitvající otázky, na které většina z nás odpovídala až po horečných konzultacích celého týmu.

Celkové dojmy jsou ovšem velmi pozitivní. Exchange Server 2007 budí hodně zájmu, protože půjde svým způsobem o přelom. V nové verzi je prakticky všechno jinak, uvádí se do praxe spousta nových věcí, jiná architektura a řešení celé e-mailové a kolaborační infrastruktury. Jen dnes se u nás zastavilo asi 10 lidí, kteří mluvili zcela specificky o tom, jak během příštího jara chtějí Exchange 2007 implementovat. Důvody byly pokaždé jiné, ale hlavními tahouny jsou replikace databází, transportní pravidla, nová architektura, zabezpečení, ovládání a výkon. Když jsem před téměř dvěma lety četl ranné specifikace nové verze, a v dalším období (někdy i úspěšně) bojoval (společně s týmem samozřejmě) za několik změn do designu, jen těžko jsem si dovedl představit, kolik lidí bude z produktu nadšeno. Jsem za to rád.

IT Forum je ovšem primárně o přednáškách a denní rozvrh je velmi nabitý. Prezentace mají 75 minut, pauzy 30. Do toho si představte 90-minutový oběd a výstavní halu. Pokud chcete stihnout všechny důležité přednášky, jídlo a ještě výstavu, máte co dělat. Vezměte do úvahy fakt, že simultánně běží zhruba 25 přednášek ve dvou patrech areálu + v hlavním sále. Na rytmu dne se dá krásně sledovat, kdy začnou prezentace, protože většina centra se ztiší. Jakmile se přiblíží konec, vypukne rojení, které nemá daleko k hromadné evakuaci. Zvlášť oběd je velmi vtipný, protože se všech 5 tisíc lidí snaží nacpat do gigantické jídelny a získat nějaké to teplé jídlo.

Naprosto neuvěřitelné je technické zabezpečení akce. Po celé budově je dostupná wi-fi síť s připojením na internet. V koridorech jsou stoly s UTP kabely a zásuvkami pro napájení (díky bohu; oproti loňsku vítaná změna). Všude, doslova všude, jsou stoly s občerstvením, lednice s pitím, vaflový bar v přízemí, číšníci, uklízeči a ostraha. Do toho informační pracovníci, šatnáři, prezentátoři... Sledovat tenhle megakolos v pohybu je naprosto k neuvěření. Masy lidí se přesunují sem a tam, z místnosti do místnosti, před budovu, do suterénu, na toalety. A to jsem nezmínil fakt, že když se člověk jde podívat před budovu během pauzy, najde tam rozeseto zhruba tisíc kuřáků, jejichž výkon stačí na pokrytí širokého okolí kouřovou clonou...a ti se zase musí vrátit zpátky mezi ostatní.

Máme před sebou ještě dva dny, během nichž se bude pět tisíc lidí chtít dozvědět co nejvíc o nových technologiích, produktech, bezpečnosti a dalším. Dva dny, během nichž bude výstavní centrum CCIB dunět pod náporem lidí a naše výprava bude součástí toho všeho. Rozhodně doporučuji všem shlédnout IT Forum: The Virtual Side, protože aspoň tak máte šanci stát se na chvíli účastníky největší evropské IT akce v tomto roce.

KFL

Comments (5)

 1. Anonymous says:

  Téměr se to zdá jako včera – loňské TechEd IT Forum 2006 ( Dobytí Barcelony I. a Dobytí Barcelony II.

 2. zxevil150 says:

  YQpGKs r u crazzy? I told u! I can’t read!

 3. zxevil151 says:

  Fof1Ut r u crazzy? I told u! I can’t read!

 4. zxevil153 says:

  qYxMm4 r u crazzy? I told u! I can’t read!

 5. zxevil154 says:

  N4QaU0 r u crazzy? I told u! I can’t read!

Skip to main content