Dobytí Barcelony, část I.


TechED/IT Forum. Největší evropská IT akce, které se účastní ti nejlepší odborníci, stávající a budoucí zákazníci, partneři, lidé z Microsoftu, MVP, a posléze vystavující, a vůbec spousta dalších lidí. Barcelona hostí IT Forum již podruhé a letošní akce dorostla naprosto maximálních rozměrů. Celkem se očekává přes 4800 návštěvníků, kteří skoupili vstupenky již 6 týdnů před akcí. K tom připočítejte stovky organizátorů, zásobovačů, číšníků, a máte solidní mumraj, který stojí za povšimnutí.

Jenže mnohem zajímavější je být na místě ještě před vypuknutím celého blázince. Dnes jsme se s Radimem účastnili za českou pobočku ITE Summitu, který se odehrával v prostorách akce. Po celodenním programu, kdy jsme přes 9 hodin diskutovali, řešili, navrhovali, prosazovali, a ve finále odsouhlasili, vám můžeme sdělit velmi zhruba věci, na které se můžete těšit v nadcházejícím období.  • IT Pro veřejnost čeká několik velmi zajímavých projektů, které jim umožní širší použití našich technologií v produkčním či testovacím prostředí, a to velmi pravděpodobně i u nevydaných verzích. Prozatím si necháme bližší informace pod pokličkou, ale zcela určitě se máte na co těšit :).

  • Zároveň očekáváme zlepšení a rozšíření stávajících služeb, ať už jde o konference, webcasty, obsah blogu či Technet Flash.

  • Díky aktivním diskuzím s evropskými kolegy jsme dostali několik zajímavých nápadů na to, jak vám zpříjemnit získávání informací z našich zdrojů, a ulehčit vám tak běžné i náročnější činnosti.

Vedlejším efektem celého summitu bylo prázdné konferenční centrum. Tedy nebylo zrovna prázdné, ale bez návštěvníků vypadají obří haly, chodby, eskalátory a sály strašidelně. Všude se pohybují pouze stěhováci, na zemi se tahají kilometry kabelů a vzápětí se maskují, zpoza rohů se ozývají šumy vysílaček a spousta lidí přenáší spoustu krabic a dalších materiálů. Na každém rohu na vás vybafne nějaká cedule, na zdech se objevují plakáty, reklamy, sponzorské panely, stolky se pomalu plní cateringem, všude svítí světla, eskalátory se líně převalují. A nad tím vším visí napjatá atmosféra očekávání. Zvláštní ticho, které se mísí s hučením klimatizace a pulzováním budovy. Takové ticho, které narušíte otevřením dveří do liduprázdné, avšak zcela připravené chodby, a které se vám vrátí ozvěnou.

V pauzách jsme vybíhali z našeho pracovního sálu ven, abychom se podívali, jak pokračují práce. Z třetího patra vypadala výstavní hala pod námi jako obří mraveniště. Každou hodinu se objevily nové věci. Stánky, řady pracovních stanic, ohrazené laby... Potom koberce, stojany, propagační panely, židle. Přípravy běžely nehorázným tempem a když jsme centrum kolem osmé večer opouštěli, ještě stále nebylo všechno hotové.

Zítra ráno, až vypuknou pre-konference, ovšem bude všechno jinak. Sluncem zaplavený areál CCIB bude v plné síle vítat první návštěvníky a jak půjde čas, bude do večera pulzovat hlasitým životem registrujících se IT profesionálů, kteří se budou těšit na úterý ráno, kdy celá akce oficiálně začne. Ale o tom až příště a snad i s fotkami...

KFL

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Téměr se to zdá jako včera – loňské TechEd IT Forum 2006 ( Dobytí Barcelony I. a Dobytí Barcelony II.

Skip to main content