Windows Vista do výroby


Očekávaná chvíle nastala. Společnost Microsoft oznámila, že Windows Vista, dlouho vyvíjený nástupce Windows XP, jde do výroby. Někteří z vás mohou mít s novinkou zkušenosti, neboť beta verze (a posléze RC1) byla stažena v milionech kopií. Nicméně i kdyby tomu tak nebylo, na oficiálních stránkách najdete dostatek informací.

Windows Vista

Nicméně i tak se s vámi můžeme podělit o další zajímavá fakta...  • Windows Vista podporují doposud největší množství hardwarových komponent za celou historii operačního systému Windows.

  • Windows Vista budou distribuovány hned zpočátku v pěti jazykových mutacích a dalších 18 nás čeká v těsném závěsu. Do měsíce poté počet lokalizovaných verzí dojde na 32 a ve finále bude na trhu 100 jazykových variant tohoto operačního systému.

  • Windows Vista jsou OS s nejrychlejší dobou instalace v historii Microsoftu. Na současných počítačích stačí 15-20 minut.

  • Windows Vista nabízejí širokou škálu nástrojů pro hromadnou instalaci a implementaci, čímž se ušetří čas i úsilí IT pracovníků ve firmách.

  • Windows Vista jsou doposud nejdůslednější testovaným operačním systémem.

Dlužno podotknout, že tím výčet novinek zdaleka nekončí. Windows Vista nabídnou spoutu novinek, ať už jde o domácí uživatele, anebo o korporátní či podnikové prostředí. Grafické rozhraní, integrované vyhledávání, vysoký stupeň zabezpečení, práce s multimédii, vylepšené chování v síťových prostředích, nový internetový prohlížeč, anti-spyware, ochrana uživatele a tak dále, to všechno jsou jen základy toho, na co všechno ve Windows Vista narazíte.

A pokud si chcete zopakovat některá fakta, doporučujeme webcast Daniely Liškové a vůbec sekci Vista tohoto blogu.

KFL

Comments (1)

  1. Jan Pilar says:

    Jen bych rád podotknul, že pokud se o Windows Vista chcete opravdu něco dozvědět (tím nechci WebCast zpochybňovat,ale…), doporučil bych raději přednášku Martina Žugece, která byla pro velký úspěch reprízována v každé pobočce sdružení Windows User Group.

Skip to main content