Exchange 2007 Tip #3: Přejmenování složek dle jakykových zvyklostí


Jedna z věcí, která mi na Exchange vždy vadila, byla nemožnost stanovení jazykové šablony, která se použije při vytváření složek v poštovní schránce. Co to znamenalo? Pokud administrátor vytvořil uživatelský mailbox, Exchange čekal na první přihlášení klienta a podle jeho jazykového nastavení použil vhodnou šablonu. Takže pokud jste měli EN Outlook, měli jste Inbox, atd., pokud CZ Outlook, měli jste „Doručená pošta“, atd. To samé platilo, pokud jste se poprvé přihlásili přes Outlook Web Access (OWA), tam se bral v potaz jazyk, který byl nastaven jako výchozí, v prohlížeči. Občas díky tomu nastávaly poměrně kuriózní situace, hlavně v mezinárodních firmách (osobně jsem viděl složky v maďarštině a to už jde veškerý humor stranou :o)). Ne, že by to nešlo změnit, ale přeci jen – 1) instalace Outlooku v požadované jazykové mutaci, 2) dále vytváření profilu pro každého uživatele, který chce změnit jména složek a 3) následné spouštění „outlook.exe /resetfoldernames“ – uznejte, že to není žádný med (link: http://www.petri.co.il/reset_mailbox_language.htm)Exchange 2007 postupuje trochu jinak. Při přihlášení pomocí OWA se vás zeptá, jaký jazyk a jaké časové pásmo budete používat. Tím nastavíte, jakým jazykem na vás bude web rozhraní mluvit.

A to není všechno. Jako administrátor mohu vynutit, jakým jazykem bude OWA, nebo Outlook na uživatele mluvit (kód pro Czech je 1029, pro EN 1033)


Client languages setting for an individual mailbox:
Set-Mailbox –identity -languages


Configure the default client language setting for an Outlook Web Access virtual directory:
Set-OwaVirtualDirectory -identity "Owa (Default Web Site)" -DefaultClientLanguage


Logon and error language settings for Outlook Web Access:
Set-OwaVirtualDirectory -identity "Owa (Default Web Site)" -LogonAndErrorLanguage
Takto vypadají složky v angličtině:Nicméně i když administrátor nenastaví výchozí hodnoty pro jednotlivé schránky, může si uživatel sám, kdykoli se mu zlíbí, složky nechat přejmenovat pomocí OWA. Stačí vstoupit do nastavení OWA, kde v sekci Regional Settings máte možnost nyní změnit nejen jazyk, kterým OWA mluví, ale také si nechat přejmenovat složky podle šablony daného jazyka.A to je celé… zde vidíte složky už pěkně českyMartin Pavlis

Comments (3)

 1. Tomáš Krblich says:

  Uvedený postup je dobrý, ale potřebuji poradit jak hromadně přejmenovat default složky (Inbox …) do češtiny.

  Díky

 2. Tomáš Krblich says:

  Ještě jsem narazil na jeden problém. Pokus uložit změnu v "Místním nastavení" (Regional Settings) v OWA vrátí chybu. Pokud totéž udělám v prostředí "OWA Light", tak vše proběhne a pak už to funguje i v plném OWA.

 3. Dobrý den

  Uvedený postup platí pro nově zakádané schránky. Pokud chcete přejmenovat již stávající, musí si to buď skrze OWA udělat uživatel sám, nebo musíte vy, pomocí Outlook a přepínače /resetfoldernames.

Skip to main content