Windows Live OneCare 1.5 Beta for Windows Vista


Pro Windows Vista neexistuje mnoho antivirových programů.


Microsoft Windows Vista


Trochu jsem pátral a po pravdě, moc úspěšný jsem nebyl. Symantec má nějakou beta verzi, ale asi i proto, že byla na starší build Visty, než aktuálně používám, výsledek nebyl moc valný. Zkoušel jsem i Trend Micro, to už bylo lepší, ale stále to nebylo ono. Zkoušel jsem volat do ESET software (NOD32), ale ti mi beta verzi ani nedokázali poskytnout. Tak uvidíme. Je fakt, že ještě nemáme "zlatý" RTM kód, ale i tak. Windows Vista tu budou co nevidět a mnohé administrátory bude jistě při implementaci zajímat: "Jaký tam dáme antivir"?


Pokud chcete, můžete si zdarma nainstalovat beta verzi Windows Live OneCare. Bez registrace ji můžete používat plných 180 dní. Je to produkt, který v sobě spojuje antivir, antispyware, antiphishing, firewall, performance tunning, nebo backup/restore. Samozřejmě se volají komponenty operačního systému, ale tady to máte pěkně na jednom místě. Rozhodně zajímavé. Jsem zatím dalek jakéhokoli hodnocení (po pár hodinách používání), chce to pár dnů/týdnů a pak se uvidí.


Ještě pozor, při stahování to těm z vás, kteří máte v prohlížeči nastavenu češtinu jako výchozí jazyk, zahlásí: "Váš region není podporován". Ale v EULE je přitom Czech Republic uvedena jako podporovaná oblast, takže si myslím, že je všechno v pořádku a můžeme vesele stahovat. Proto uvedený odkaz vede na stránky v němčině, ale samotný instalátor i program je multilanguage...


Galerie náhledů:
http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_wloc15_beta.asp


Download (verze je multilanguage, můžete si vybrat jazykovou verzi, nebojte se němčiny):
http://ideas.live.com/success.aspx?versionId=b2456790-90e6-4d28-9219-5d7207d94d45


Martin Pavlis


Update:
Mno, tak se nám to pěkně rozjíždí a lidé začali reagovat... zatím to s antiviry pro Windows Vista vypadá takto...


Avast: http://www.avast.com/cze/avast-antivirus-and-windows-vista.html (poslední verze všech edicí produktu avast! antivirus, včetně edice Home, nyní plně podporují operační systém Windows Vista)
AVG: http://www.grisoft.cz/doc/31753/lng/cz/tpl/tpl01
Eset: http://www.eset.cz/cz/download/beta (do měsíce bude beta)
TrendMicro: https://www.trendbeta.com/index.php?get=80
eTrust® EZ Antivirus: http://home3.ca.com/Microsoft/vista/
F-Secure Anti-Virus: http://support.f-secure.com/avvista/

Comments (4)

 1. hubertsvk says:

  ja som pisal do Esetu a odpisali mi ze ked bude vonku oficialna Vista bude aj NOD … 🙂 tak uvidim … zatial co mam Vistu tak pouzivam PC-Cillin(G)? nemam s nim skusenosti tak ho nejdem hodnotit … ale co som ho mal naposledy v dobe w95 tak to bolo cosi slebe … vid dnesne AVG …  

 2. Ladislav Soukup says:

  NOD32 verze 2.7 má plnou podporu pro Windows Vista a měla by být během pár týdnů…

 3. BrAtKo says:

  PC Cillin je pre Vistu, ale k nemu nemam moc doveru. No a samozrejme Symantec AntiVirus Corporate Edition 10.2.0.199 Beta 1 for Vista plne slape bez problemov.

  ESET – no mam tie iste skusenosti, ani len betu nemaju, tak neviem neviem p. Soukup pise ze 2.7 ma plnu podporu, skor BUDE mat nie ? Je smutne, ze neposkytli betu. Co na to sucasni zakaznici NODu, ktori testuju Vistu ? Su nuteni pouzit iny sw…a…mozno pri nom aj zostanu.

 4. hubertsvk says:

  dost divne ako sa chova Live OneCare 1.5 … po precitani clanku som sa nadchol zacal ho instalovat … pohodicka… ale po restarte mi Live OneCare vyhodi hlasku ze nemoze dokoncit instalaciu pretoze nie som pripojeny k internetu … otvorim explorer a objavi sa mi http://www.live.com … M.Pavlis napisal:".. Samozřejmě se volají komponenty operačního systému…" takze sa nevie ci som pripojeny na net … 🙂 ale nevadi je to beta … ani po opakovanych pokusoch to nepreslo … potom mi to zmrzlo ..

Skip to main content