Exchange 2007, mini rozhovor s Petrem SetkouNedavno byla uvedena dalsi beta verze Exchange Serveru 2007. Obratil jsem se na Petra Šetku s nekolika dotazy. Ke stazeni je Beta 2 zde.


Radim


Jak vnímáš připravovaný produkt Exchange Server 2007?


 


Exchange Server 2007 není dle mého názoru další verzí Exchange, ale zcela novým produktem. Začíná to pouze 64bitovou verzí, pokračuje zcela novými rolemi a funkcemi, novou filozofií správy, a končí spoustou přínosů uživatelům. 


V čem je správa produktu nová/lepší?


 


Než o správě produktu, je lepší mluvit o správě prostředí, které instalací produktu Exchange Server 2007 vznikne. Správci budou muset změnit své nynější návyky, aby se vyznali v novém nástroji, v názvech rolí a v postupech, které tyto nástroje nabízejí. Navíc bude třeba poznat velmi dobře nový příkazový řádek Power Shell (dříve MONAD). Zpočátku tedy spousta práce, ale za čas se ukáže, že správa je jednodušší a intuitivnější.


  


Které novinky tě osobně nejvíce zaujaly? 


Kromě již zmíněné správy mne zaujala možnost definovat z pozice správce pravidla pro zprávy, konfigurace Exchange clusteru bez nutnosti existence systémového clusteru nebo například skriptování pomocí nástroje Power Shell, které umožní jednoduše provádět úlohy nerealizovatelné pomocí konzoly MMC (zejména dávkové úlohy zde poskytují neuvěřitelné možnosti a sílu).


Z rolí je to zejména Edge Transport, která má spousty možností kontroly příchozích e-mailových zpráv a je nainstalována na serveru, který vůbec nemusí být členem domény. To ocení zejména organizace se striktně oddělenou zónou DMZ. Pro uživatele bude obrovským přínosem i integrace hlasových zpráv do poštovních schránek a možnost ovládat schránku hlasem po telefonu.


  


Petr Šetka, hlavní architekt Mainstream Technologies, s.r.o.


 

Comments (5)

 1. zxevil150 says:

  OHoCUC r u crazzy? I told u! I can’t read!

 2. zxevil151 says:

  ON3WRT r u crazzy? I told u! I can’t read!

 3. zxevil153 says:

  b6OLcA r u crazzy? I told u! I can’t read!

 4. zxevil154 says:

  NIHOqG r u crazzy? I told u! I can’t read!

 5. zxevil155 says:

  mOqC45 r u crazzy? I told u! I can’t read!

Skip to main content