Novinky Microsoft pro školství – leden 2016


cid:image001.png@01D00345.149F5F00

Vážení kolegové učitelé, ředitelé a pracovníci ve školství,

vítejte v novém roce, který bude opět plný akcí pro Vás, pracovníky ve školství. Jarní Microsoft Demo Days, Letní škola moderních učitelů, soutěž Office Arena 2017 nebo Večerní univerzity. To je jen malý výčet toho, co pro Vás letos chystáme.

S přáním úspěšného nového roku 2017

Microsoft EDU tým

OFFICE ARENA 2017 odstartovala, zapojte se i Vy a registrujte se ještě dnes!

oa17


cid:image004.png@01D00345.149F5F00

Mladí programátoři počítačových her z celé republiky poměřili své síly

Na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice se tento pátek sjelo přes 40 příslušníků programátorského dorostu z téměř dvaceti škol z celé republiky. Konalo se zde finále historicky prvního Kodu Cupu Česko.

Celý článek

 


 

Office 365 Education – hromadný import uživatelů

Jako správce systému Office 365 Education narazíte na potřebu (většinou na začátku školního roku) zavést do systému uživatele – žáky, studenty nebo zaměstnance. Postupy na to existují v podstatě čtyři.

První je cvakat na klávesnici každého uživatele zvlášť a zadávat je tak pěkně po jednom. Druhá možnost je hromadný import uživatelů přes grafické rozhraní správy systému Office 365 Education. Ve třetím způsobu můžete využít hromadný import uživatelů pomocí nástroje PowerShell (pokud jste o PowerShellu nikdy neslyšeli, pak vězte, že je to velmi sofistikovaná příkazová řádka). Poslední způsob, jak vytvořit uživatele v cloudovém prostředíOffice 365 Education je synchronizace s lokální Active Directory pomocí nástroje Active Sync.

V následujícím textu se budeme věnovat hromadnému importu uživatelů pomocí grafického administračního rozhraní Office 365 Education.

Celý článek


Skvělá aplikace na výuku češtiny ve Windows Store

Ve Windows Store se objevila jedinečná aplikace na výuku češtiny, která přináší nové možnosti výuky českého jazyka do škol. Pokrývá veškerou látku z pohledu pravopisu, je graficky velice pěkně zpracována a nabízí neotřelý způsob zapojení IT do výuky češtiny.

Stáhnout aplikaci + článek o aplikaci

 


Zajímavé novinky ve Windows 10 Insider

Je to již poměrně dlouho, co vyšel tak obsáhlý a novinkami nabitý build v rámci programu Windows Insider. Pokud nevíte, co to je, jedná se o program společnosti Microsoft, který dává zájemcům možnost přihlásit se k odebírání nových sestavení (buildů) operačního systému Windows a mít k nim tak přístup mnohem dříve, než se objeví v rámci standardních aktualizací.

Dnes vyšel build 15002 a nejen přehoupnutí přes pomyslnou hranici 15000 přináší mnoho podstatných novinek, které budou uvedeny ve finální verzi nazvané Creators Update letos na jaře.

Celý článek

 


 

Power BI – analýza Facebook reakcí

Podívejte se na to, jak snadno můžete analyzovat aktivitu na Vašem facebookovém profilu pomocí PowerBI a využít tuto analýzu pro další plánování aktivit na sociální sítě.

Celý článek

 

Windows aplikace (nejen) pro školství – 31. díl

Další díl seriálu o skvělých aplikacích z Windows Store je tady.

Celý článek


Vyzkoušejte si novinky ve Windows 10 dříve než ostatní!

Program Windows Insider nabízí nadšencům možnost vyzkoušet si novinky v systému Windows 10 dříve než ostatní. Stačí se jen zaregistrovat do programu Windows Insider a můžete začít testovat.

Záznam z Večerní univerzity na téma Sway.

Tento týden proběhla další zajímavá Večerní univerzita, tentokrát na téma prezentačního nástroje Sway. A jako obvykle, záznam této i předchozích Večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.

Z Prahy do Afriky na jedno kliknutí

Podívejte se, jak aktivitu Mystery Skype využívají žáci základní školy k rozšíření svých znalostní a dovedností.


Buďte s námi v kontaktu:
© 2016 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním účelům. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovně uvedené ani implicitně předpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích společnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v předmětu emailu.


Comments (0)

Skip to main content