11. ročník regionální soutěže Office 2016


hlavicka

 

V úterý  6. prosince 2016 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, pracoviště Dukelská 350, Šenov u Nového Jičína, ve spolupráci s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvkovou organizací 11. ročník regionální soutěže Office 2016.
Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z  22 středních škol celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, tabulkový procesor a prezentační program) v Microsoft Office (zvolilo 58 žáků) resp. LibreOffice (zvolili 2 žáci). Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Kromě soutěže jednotlivců byla vyhodnocena i soutěž tříčlenných družstev.
Na zpracování každé části měli soutěžící 30 minut. Zúčastnilo se 60 žáků (pouze jeden se omluvil z důvodu nemoci) ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Vítkova, Českého Těšína, Bruntálu, Ostravy, Orlové, Frýdku Místku, či Opavy.
Žáci na prvních osmi místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila laserová tiskárna, dron s kamerou, přenosný HDD, interaktivní učebnice matematiky pro SŠ, předplatné časopisu CHIP, odborné počítačové knihy, cizojazyčné slovníky, antivirové programy,  přenosné reproduktory, velmi oblíbené power banky, hifi sluchátka, wifi routery, switche, flash disky a další zajímavé ceny.
Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, město Nový Jičín, obec Šenov u Nového Jičína, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o. Mezi vzácné hosty jsme přivítali místostarostu města Nový Jičín pana Mgr. Pavla Rozbroje, starostu obce Šenova u Nového Jičína pana JUDr. Karla Třetinu a zástupce sponzorů pana Šindlera z firmy Microsoft, slečnu Terezu Havrlantovou a paní Lenku Pastorovou z firmy Fraus.

Výsledková listina

Pořadí Jméno Příjmení Škola
1 Patrik Suchopa Mendelova střední škola, Nový Jičín
2 Ivana Saranová Gymnázium Josefa Božka Český Těšín
3 David Hrdlička Střední škola teleinformatiky Ostrava
4 Kateřina Glogarová Mendelova střední škola, Nový Jičín
5 Jakub Berger Obchodní akademie VOŠ sociální Ostrava-Mariánské Hory
6 Martin Jaroš Mendelova střední škola, Nový Jičín
7 Martin Madzia SPŠOAJŠ  Frýdek-Místek, příspěvková organizace
8 Miroslav Funiok Obchodní akademie Český Těšín
9 Kristián Poslt Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského Ostrava
10 Adriana Kudělková SPŠOAJŠ  Frýdek-Místek, příspěvková organizace

V soutěži družstev zvítězili žáci Mendelovy střední školy z Nového Jičína, na druhém místě se umístila SPŠ OA JŠ  Frýdek-Místek a bronzový stupínek obsadila Střední škola teleinformatiky z Ostravy.

 

sponzori

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

soutezici2 vitezove

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Comments (0)

Skip to main content