Novinky Microsoft pro školství – září 2016


cid:image001.png@01D00345.149F5F00

Vážení kolegové učitelé, ředitelé a pracovníci ve školství,

tak jako každý podzim i letos máme pro Vás připraveno mnoho akcí. Nedávno proběhla největší online akce společnosti Microsoft – Hack the Classroom a hned je za dveřmi největší akce – Roadshow pro školy, která zavítá do všech krajských měst. Uvidíte zde plno technických novinek, efektivních řešení pro školy a především budete mít možnost získat inspiraci pro využívání IT prostředků ve škole. Těšíme se na setkání s Vámi.

S přáním úspěšného školního roku

Microsoft EDU tým

1RS

2stc
cid:image004.png@01D00345.149F5F00

Registrace studentů do programu STC je otevřena

Pro středoškolské studenty organizujeme již přes 5 let jedinečný program Microsoft STC (studentské trenérské centrum). Podívejte se na toto video, abyste si mohli lépe představit, co se v průběhu STC studenti naučí a co je obsahem programu. Dejte šanci vyniknou Vašim studentům.

 

Přehrát video


 
3forms

Snadná tvorba testů pro žáky je tady!

Co se týče nástrojů pro tvorbu testů, těch je pro školní prostředí dostupných mnoho. Pro školy využívající služby Office 365 to mohou být například Průzkumy v aplikaci Excel Online nebo relativně nová služba Microsoft Forms, která je aktuálně ve fázi Preview, ale která toho pro školní prostředí nabízí opravdu mnoho. Práce s takovými nástroji je velice snadná a není předmětem tohoto článku.

Celý článek


4vu

Večerní univerzity jsou zpět

Večerní univerzity od Microsoftu mají poměrně dlouhou historii a jednalo se o velice populární osobní i online setkání, které se zaměřovaly na technologie Microsoftu a jejich využití ve školství. V minulých letech jejich realizace byla dočasně pozastavena, ale o to v lepší formě se pro letošní rok vrací a nabízí ty nejaktuálnější témata pro školy, učitele nebo správce IT ve škole.

Více informací

 


5app

Windows aplikace (nejen) pro školství – 28. díl

Další díl seriálu o skvělých aplikacích z Windows Store je tady.

Celý článek

 


72016

 

333 tipů pro Office 2016

Pokračování nekonečného a úspěšného seriálu o Office 2016 🙂

Odkaz


Skype in the Classroom

Podívejte se na poslední vydání magazínu Skype in the Classroom. nechte se inspirovat a domluvte si online hodinu s učiteli po celém světě.

Přečíst si

Využití pera v aplikacích sady Office

Přemýšlíte o tom, jaké jsou možnosti využití pera v aplikacích sady Microsoft Office 2016? V tomto videu najdete mnoho skvělých a inspirativních příkladů.

Magazín pro inovativní učitele

I pro inovativní učitele vychází specializovaný magazín s názvem The Innovative Educator. Jeho další vydání naleznete zde.


Buďte s námi v kontaktu:
 


Comments (0)

Skip to main content