Novinky Microsoft pro školství – červenec – srpen 2016


cid:image001.png@01D00345.149F5F00

Vážení kolegové učitelé, ředitelé a pracovníci ve školství,

léto a zasloužený odpočinek je za námi a čeká nás 10 měsíců práce, která je jedinečná, která ovlivňuje všechny, které učíme a především, která je záslužná. A pokud nám v tom technologie mohou pomoci, jedině dobře. Během léta se jich objevilo opravdu mnoho a tak Vám nyní přinášíme jejich přehled. A jako obvykle se s nimi můžete naučit pracovat i v našich  vzdělávacích centrech. Úspěšný školní rok 2016/2017.

 

Microsoft EDU tým


cid:image004.png@01D00345.149F5F00
10 novinek ve výroční aktualizaci Windows 10 nejen pro školy
Je tomu již rok, kdy byl uveden operační systém Windows 10. Během tohoto roku vyšlo několik menších i větších aktualizací, až 2. srpna 2016 vyšla prozatím ta nejzásadnější – tzv. výroční.
Ve výroční aktualizaci samozřejmě je mnohem více, než 10 novinek. Jsou jich desítky a stovky, některé z nich jsou vidět na první pohled, některé jsou ukryty v jádru systému a uživatel nemá možnost je postřehnout, nicméně přispívají k celkové kvalitě, stabilitě a bezpečnosti celého systému.
V tomto článku se zaměříme na ty novinky, které jsou podstatné zejména pro školy a využití ve školním prostředí.
Celý článek

hack

Zveme Vás na Hack the Classroom

Akce Hack the Classroom je jedinečná, celosvětová událost, která se zaměřuje na aktuální trendy ve výuce. Připojte se k tisícům dalších učitelů, kteří se této akci také zúčastní.

Pro letošní rok jsme připravili kromě možnosti sledovat akci online i speciální akci, která bude probíhat přímo v pobočce společnosti Microsoft.

 

Přijďte 24. září 2016 sledovat tuto akci společně s dalšími učiteli, pozvěte kolegy z Vaší školy, podívejte se do prostor společnosti Microsoft (který bude v sobotu jen Váš), během akce je pro Vás připravena večeře, možnost technických a dalších konzultací nebo možnost aktivního vyžití na střeše Microsoftu.

 

Na prezenční akci se registruje ZDE.


MIE

Bílé Karpaty opět hostily Letní školu moderních učitelů

Již pošesté se ve svém volném čase o prázdninách setkali zapálení učitelé, kteří rádi poznávají a zkouší nové možnosti nejen v oblasti ICT, ale i v různých jiných dovednostech. Letošní ročník byl ve znamení “rybiček“ a vizualizace dat pomocí Power BI.

Celou reportáž naleznete zde.

 


backup

Zálohujte zodpovědně a bezpečně, zálohujte pomocí Azure Backup.

Letní měsíce jsou pro IT správce časem, kdy je možné provést ve škole větší změny, na které není během školního roku prostor ani čas, protože je škola plná učitelů a studentů. Proto většina reinstalací, upgradů, instalace nových PC, instalace serverů, nových Wi-Fi sítí apod. probíhá právě v tomto čase.

Celý článek

 


aplikace28

Windows aplikace (nejen) pro školství – 28. díl
Další díl seriálu o skvělých aplikacích z Windows Store je tady.
Celý článek

 


inkluze

Buďte připraveni na inkluzi

Slovo inkluze hýbe českým školstvím již po několik měsíců. Abyste s projekty zaměřených na inkluzi nebyli v tom sami, připravili jsme pro Vás společně s vybranými odborníky velkou příručku o tom, jak můžete využít zařízení se systémem Windows právě v těchto projektech. Pro inkluzi je totiž možné využít mnoho vestavěných funkcí v systému Windows 10 a stovky aplikací z Windows Store.

Stáhnout příručku


Výroční aktualizace Windows 10 i pro telefony.

V létě byla vydána i výroční aktualizace pro Windows 10 i pro mobilní telefony. Novinek je opravdu hodně, proto je pro Vás připraven tento detailní seznam

OneNote Poznámkové bloky pro třídy

Velice populární doplněk pro OneNote - Poznámkové bloky pro třídy, je ve finální verzi. Ta kromě menších oprav přináší nové funkce, napojení na další LMS systémy a nové možnosti správy jednotlivých sešitů. Aktualizujte ještě dnes pomocí tlačítka Update přímo na kartě doplňku nebo stahujte zde.

Výukové nástroje pro OneNote

Skvělá zpráva pro všechny učitele pracující se studenty s poruchami učení. Máme pro Vás nový doplněk do aplikace OneNote, nazvaný Výukové nástroje, který je nově dostupný i v češtině, na některých funkcích se dále pracuje.


Buďte s námi v kontaktu:
© 2016 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním účelům. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovně uvedené ani implicitně předpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích společnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v předmětu emailu.


Comments (0)

Skip to main content