333 tipů pro Windows 10 (126. – 130.)


126.     Jak používat aplikaci Fotky?

Aplikace Fotky slouží jako rychlý prohlížeč vašich fotek, které máte uloženy na daném zařízení. Kromě toho ale může zobrazovat (záleží na nastavení aplikace) i vaše fotky, které máte na úložišti OneDrive. To, jaké zdroje se pro zobrazení použijí, můžete nastavit pomocí ikony ozubeného kola v dolní levé části aplikace. Nicméně z pohledu funkcionality se nejedná pouze o prostou aplikaci na zobrazení fotek, ale i o základní editor. Stačí, když v dlaždicovém zobrazení fotek jednu vyberete a aplikace se ihned přepne do editačního režimu, ve kterém máte možnost fotky upravovat, vylepšovat, sdílet, otáčet apod.

127.     Jak používat aplikaci Sport?

I když je sice možné si vyfiltrovat sportovní novinky v aplikaci Zprávy, dá se předpokládat, že samostatná aplikace toho sportovním fanouškům nabídne mnohem více a přesně tak tomu je.
Aplikace je i co se ovládání týče aplikaci Zprávy velice podobná, nicméně liší se obsahem. V levé nabídce máte možnost filtrovat, jaký sport vás zajímá a dle toho se pak upravuje i nabídka horní, která reflektuje i aktuální dění v daném sportovním odvětví. V pravém horním rohu se pak nachází vyhledávácí pole, do kterého můžete zadat název země, klubu, sportovce apod., který Vás zajímá a nechat si tak zobrazit opravdu jen ty vybrané informace.

128.     Jak používat aplikaci Fotoaparát?

Aplikace Fotoaparát slouží k zobrazování obrazu z vestavěné nebo připojené webkamery, přičemž se nemusí jednat jen o pouhé zobrazení, ale jak již název ukazuje, i o pořizování fotek či videozáznamů .

129.     Jak používat aplikaci Hlasový záznam?

V prostředí univerzálních aplikací Windows se jedná v této podobě o novinku, která byla dříve dostupná jen pouze jako desktopová aplikace, která je ale pro ovládání dotykem nevhodná. Proto se ve Windows 10 objevila tato přepracovaná verze, která je sice na pohled graficky prostá, ale dělá jen to, k čemu je určena – k záznamu zvuku z mikrofonu. Zaznamenané nahrávky můžete dále sdílet nebo střihat přímo v aplikaci Hlasový záznam (pomocí ikon v dolní části okna) případně i v jiné aplikaci, protože nahrávky jsou uloženy ve formě souborů ve vašich Dokumentech.

130.     Jak používat aplikaci Průvodce pro telefon?

Asi každý dnešní uživatel počítače má i nějaký mobilní telefon. A pokud se jedná o tzv. smartphone, dost často uživatelé vyžadují, aby na telefonu měli stejný obsah jako na počítači. A je jedno, zda se jedná o fotky, písničky, emaily, dokumenty ze sady Office apod. A přesně to je to, co Vám tato aplikace pomůže nastavit, nezávisle na tom, jakou mobilní platformu na svém smartphonu máte. Stačí si jen vybrat, který systém používáte, následně jaká data chcete synchronizovat a vše je během

 

Autor: Karel Klatovský


Comments (0)

Skip to main content