Novinky za měsíc březen 2016


cid:image001.png@01D00345.149F5F00

Vážení kolegové učitelé, ředitelé a pracovníci ve školství,

 

jaro je tu a s ním i plno novinek, které můžete najít ve svých oblíbených nástrojích a aplikacích. Jednou z těch nejzásadnějších je třeba nový doplněk do aplikace OneNote, určený přímo pro školy a který umožňuje snadnou spolupráci, odevzdávání a kontrolu úkolu. Pokud se o těchto novinkách chcete dozvědět více, přijďte na tradiční Roadshow pro školy nebo navštivte jedno ze školení, které pro Vás v našem centru realizujeme.

 

S přáním úspěšného jara

Microsoft EDU tým

 
 
 

 

Roadshow pro školy je opět zde

 

Rádi bychom Vás opět pozvali na Roadshow pro školy - největší akci svého druhu určenou všem školám, které používají, zavádějí nebo chtějí nasadit informační technologie k podpoře, zlepšení a individualizaci výuky. Přijďte načerpat nové nápady, vyměnit si zkušenosti s ostatními, poradit se s partnery o nejlepších technologiích pro školu. Více informací na http://www.roadshowproskoly.cz

 

cid:image004.png@01D00345.149F5F00

Využijte, co už ve Windows 10 máte (2/6) – 3D Builder

 

Nový systém Windows 10 obsahuje několik předinstalovaných aplikací, které se dají využít v hodinách na interaktivní tabuli či promítané na plátně, a nejspíš o tom ani nevíte.

 

Celý článek


 
http://images.en.yibada.com/data/images/full/45345/microsoft-windows-10-logo.jpg?w=685
 

Publikování z Excelu do PowerBI

 

Po únorové aktualizaci Excelu 2016 můžete sešity publikovat do Power BI a pak vytvářet sestavy a řídicí panely založené na datech sešitu, které následně můžete sdílet s ostatními uživateli, či je vyvěsit na libovolný web.

 

Celý článek

 

 

 
http://www.v3.co.uk/IMG/525/251525/office365logo.png
System Center Configuratiom Manager ve škole

 

Jako každý správce jsem řešil otázku, jak optimálně distribuovat software na počítače. Možností je několik a každému zřejmě bude vyhovovat něco jiného. Variantu vše instalovat ručně na každém PC jsem rychle zavrhl. Proto mi zůstaly varianty – image, Group Policy a System Center Configuration manager. Jako první jsem kdysi zvolil image, ale rychle přešel na GPO a nakonec na SCCM.

 

Celý článek

 


 
http://www.v3.co.uk/IMG/525/251525/office365logo.png
Poznámkový blok pro předměty ve OneNote je tady!

Tento doplněk pro Onenotový poznámkový blok předmětu (otevřený v OneNotu 2013 nebo 2016) umožňuje učitelům ušetřit čas a pracovat se svými poznámkovými bloky předmětu ještě efektivněji.

Celý článek

 



 

Windows aplikace (nejen) pro školství – 24. díl

Další díl seriálu o skvělých aplikacích z Windows Store je tady.

Celý článek


Snadný přechod z Evernote na OneNote

 

Pro uživatele Evernote, kteří chtějí přejít na OneNote, připravil Microsoft snadný nástroj, který vše převede automaticky.

 

Stáhnout nástroj

Nový administrační portál Office 365

 

Správci služby Office 365 mají možnost si nyní vyzkoušet nové administrační prostředí pro správu Office 365.

Propojení Office Online a Skype

 

Nově je možné při práci ve službě Office Online komunikovat s přáteli přes Skype a to ve stejném okně, v jakém pracujete na dokumentu Office.

 

Buďte s námi v kontaktu:
 
cid:image011.jpg@01D00345.149F5F00© 2016 MICROSOFT s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním účelům. MICROSOFT s.r.o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovně uvedené ani implicitně předpokládané záruky.
Pokud od nás v budoucnu nechcete dostávat informace o produktech, službách a akcích společnosti Microsoft Corporation, odepište na tento email s "NEZASÍLAT" v předmětu emailu.

 
 
 
 
 
 
 
     

Comments (0)

Skip to main content