OfficeArena 2016 odstartovala


S úderem prvních vteřin roku 2016 symbolicky odstartoval čtvrtý ročník soutěže základních a středních škol - OfficeArena 2016. Soutěž, která je realizována ve spolupráci se Vzdělávacími centry Microsoft Partneři ve vzdělávání Česká republika a jejímž pravidelným generálním partnerem je společnost Microsoft s.r.o. navazuje na velmi úspěšné předchozí ročníky, kterých se zúčastnily stovky žáku celé republiky.

Žáci a studenti si testují své technické znalosti práce s aplikacemi Microsoft Office ale i prezentací a komunikační dovednosti obhajobou své soutěžní práce. Zadání jsou vždy strukturována tak, že technická vyspělost a dobrá práce s aplikacemi je jen jednou z částí hodnocení, soutěžící vždy řeší komplexní reálný problém, snaží se jej zařadit do souvislostí, popisují jednotlivé části úkolu, stávají se organizátory, projektovými manažery, prezentátory.

https://www.youtube.com/watch?v=QBWKj5OyLjI

Soutěž je rozdělena na dvě soutěžní kategorie – žáci základních škol a studenti středních škol. V tuto chvíli probíhá registrace škol a žáku (studentu) do soutěže a současně probíhají školní kola, registrace bude ukončena 21. 2. 2016. Školní kolo bude uzavřeno 29. 2. 2016.

Garanti soutěže následně nominují dva soutěžící do krajského kola a porota vybere ze všech nominovaných patnáct soutěžících z každé kategorie, kteří se utkají v krajském kole. Výherci z krajských kol se pak setkají na celostátním finále v Praze.

Pojďme si shrnout nejdůležitější body a datumy soutěže:

Zadání pro školní kola jsou zveřejněna na webu soutěže (www.soutezarena.cz), rovněž zde najdete pravidla, pokyny, popis aplikací, některé starší soutěžní práce apod. Webové stránky se stále doplňují a poskytují dobrý přehled o dění v soutěži a jsou i pomocníkem při praktickém řešení zadání.

Pokud jste soutěživí, máte žáky, které jste naučili vše potřebné, chcete se setkat s kolegy, chcete prezentovat sebe a svoji školu a chcete vyhrát hodnotné ceny, registrujte se na http://soutezarena.cz/registrace/. Zasoutěžit si můžete i jen sami pro sebe. Zadání jsou připravena!

Na setkání v krajských kolech se těší organizátoři OfficeArena2016


Comments (0)

Skip to main content